Festival zlej hudby bude!

Dlhých osem rokov organizovali v priestoroch prešovského Véčka hudobníci z Chiki Liki Tu-A undergroundový Festival zlej hudby. Po tom, ako sa v tomto roku zavreli priestory prešovského Véčka, začali sa fanúšikovia podujatia pýtať či a kde sa uskutoční jeho ďalší ročník. „Bolo niekoľko možností a napokon sa festival uskutoční ako vždy na Štefana. Tento rok sa vrátime do priestorov prešovského klubu Bizarre, kde sa festival konal v roku 2003“ potvrdil pre fanúšikov Martin Višňovský.

Festival zlej hudby sa koná každoročne v čase štefanskej zábavy. Od roku 2001 ponúka počas jedného večera vystúpenia „viacerých interpretov“ rôznych hudobných žánrov, ktoré vystupujú pod všeobecným názvom Projekty. Ide o imaginárne skupiny, ktorých členov, repertoár, hudobné zameranie i filozofiu tvoria práve členovia Chiki liki tu-a, príležitostne ich hostia.

V minulosti tak vzniklo cez 24 projektov. K najrozšírenejším a najpopulárnejším patria skupiny Dzigi Džabur & the Black revolution Band hrajúci v štýle reggea, metalová formácia Antracit, country Hudci prérie, punkový Wajgles, psychedelický hippie rock Okná vnímania, či elektronický projekt Der Kondenzator. Vystúpenia sú špecifické nielen vtipnými prehovormi lídrov kapiel, ktoré často vznikajú aj priamo na pódiu, príznačnými kostýmami, ale aj iróniou spojenou s konkrétnymi hudobnými subkultúrami a humorom vychádzajúcim z multikultúrneho prostredia mesta Prešov a jeho okolia.

11.ročník Festivalu zlej hudby sa uskutoční 26.decembra 2011 od 19.00 v prešovskom klube Bizarre. Lístky na podujatie si môžete zakúpiť na mieste v deň konania.

Zdroj: Edo Kopček, PR manažér podujatia
Publikoval: Redakcia GREGI.NET