Festival z lásky 2014.

Tohtoročnú letnú festivalovú sezónu v Banskej Bystrici otvorí už v sobotu 31. mája 2014 obľúbený Festival z lásky. Multižánrové podujatie, ktoré je organizované z lásky k hudbe, literatúre, umeniu a kultúre vôbec, ale aj z lásky k priateľstvu, radosti a dobrej nálade, sa tradične uskutoční v priestoroch Klubu 77 na Hornej ulici 54. Nakoľko organizátori ani neuvažujú o možnosti nepriazne počasia, bohatý program bude prebiehať na dvoch pódiách.

Pódium na letnej terase bude tradične venované autorskému čítaniu a akustickej hudobnej produkcii. Niekoľko nových piesní zahrá a zaspieva pôvabná Dorota Ideas. Nováčikom na Festivale z lásky (ale zďaleka nie nováčikom na alternatívnej hudobnej scéne) bude punk-folkový Ján HITO Hurtík. Pomedzi hudobné vystúpenia dostane priestor čítanie autorskej i prebratej poézie a prózy, kde svoj príspevok prisľúbil aj Branislav Jobus. Krátko po zotmení dostane priestor premietanie krátkych filmov.

Na hlavnom pódiu sa predvedie zaujímavý výber domácej tvorby i vzácni hostia z Vrbového. Celosvetovú premiéru bude mať nová superskupina Vrinkle, zložená z interpretov, dobre známych nielen pravidelným návštevníkom Festivalu z lásky. Rovnako dobre známi sú aj hudobníci z formácie Horemaday, ktorých vystúpenie v štýle ethno-alternative bude zárukou dobrej zábavy. Po roku a pol si opäť pripomenieme tvorbu Johna Lennona v podaní overeného John Lennon Revival. Pozvanie na toto vydanie festivalu prijali aj Vrbovskí Víťazi, so svojim priemyselným folklórom, hraným na bizarných, podomácky vyrobených hudobných nástrojoch. Keďže onedlho vydávajú nový album, popri známych hitoch sa určite dočkáme sa aj niekoľkých noviniek.

Úvodom do Afterparty z lásky bude zaujímavá interpretácia známych piesní v husľovej úprave v podaní Adam & The Housle, ktorú mohli návštevníci oceniť na jar, na Festivale z lásky v Žiline.

Keďže máj je lásky čas, organizátori nezabudli ani na tradičné 5minútové rande, kde sa ktorýkoľvek účastník festivalu môže slobodne zaľúbiť, alebo sa len tak príjemne porozprávať. Jedným z organizátorských zámerov bude aj pokus o prekonanie svetového rekordu v spievaní známej jednoveršovej piesne.

Festivalový areál bude otvorený od 17:00, program začne o 18:00 a návštevníci sa môžu baviť až do rána. Na nedeľu je opäť naplánovaná after-afterparty s príznačným názvom Vytriezvenie z lásky, obohatená o možnosť grilovania na terase Klubu 77. Organizátori sa tešia na všetkých nadšencov a sympatizantov toho milého klubového festivalu.

https://www.facebook.com/events/229014533956291/
www.festival.zlasky.net
https://www.facebook.com/festivalzlasky?ref=ts&fref=ts
www.klub77.eu

FBmodry

Zdroj: Organizátor