Festival „Hip-Hop Žije“ zverejnil line up, interpreti si chystajú špeciálny program!

Najväčší hip-hopový sviatok sa blíži. Festival „Hip-Hop Žije“ otvára svoje brány v piatok o 15-tej hodine a prvé vystúpenie je naplánované o hodinu neskôr. Organizátori už zverejnili line up, z ktorého je jasné, že návštevníkov čaká po celý čas vynikajúci program. Do Bratislavy totiž mieri celá špička českej a slovenskej hip-hopovej scény. Najväčšia hviezda, americký raper Rick Ross, vystúpi v noci z piatka na sobotu. Organizátori dbajú na to, aby bol „Hip-Hop Žije“ bezpečný a naozaj pre všetkých. Samozrejmosťou je bezbariérovosť a kontrola neplnoletých tínedžerov, ktorí tam majú prísny zákaz pitia alkoholických nápojov.

Bratislavské Zlaté piesky sa už pripravujú na nápor návštevníkov. „Hip-Hop Žije“ otvára brány v piatok o 15-tej hodine a potrvá do nedeľného skorého rána. Organizátori už zverejnili line up a je sa na čo tešiť.

„Tento rok máme najnadupanejší line up v histórii. Prídu všetci dôležití slovenskí a českí raperi, vrátane Kaliho, ktorý u nás ešte nehral. Mnohí sa tešia aj na českú legendu Chaozz, ktorá sa len nedávno opäť vrátila na scénu. Osobne som veľmi zvedavý na obrovskú americkú hviezdu Ricka Rossa, ktorý bude hrať v noci z piatka na sobotu,“ vraví jeden z organizátorov Boris Marhanský.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na vynovený areál, ktorý im poskytne väčší komfort. Pokiaľ ide o bezpečnosť, organizátori majú prísne pravidlá.

„Neplnoletí návštevníci do 15 rokov môžu navštíviť festival len pod dozorom zákonného zástupcu alebo osoby staršej ako 18 rokov. Tínedžerov vo veku 15 až 18 rokov pustíme aj samých, ale majú prísny zákaz konzumácie alkoholických nápojov. Všetci do 18 rokov budú mať špeciálne označenú pásku. Ak vznikne podozrenie, že neplnoletý návštevník je už pri vstupe do areálu pod vplyvom alkoholu alebo akýchkoľvek iných návykových látok, nebude vpustený na festival,“ dodáva Boris Marhanský.

Pripravená je aj VIP zóna, ktorá je však prístupná iba dospelým. Tam na nich čaká vlastný bar, chillout zóna, občerstvenie, welcome drink, pokerová zóna a fotostena a môžu sa tam stretnúť s interpretmi. Festival je síce predovšetkým o skvelej hudbe, no nebude chýbať ani výborný sprievodný program.

„Už od piatka večera sa bude dať hrať streetball, kto sa chce niečo nové naučiť, môže skúsiť graffiti workshop, pripravený je aj hip–hop tanečný battle, tanečné semináre a mnoho ďalšieho. Verím, že každý záujemca si vyberie,“ uzatvára Boris Marhanský.

Po Bratislave zavíta „Hip-Hop Žije“ ešte do ďalších štyroch miest, po prvý raz aj do Prahy. Lístky naň sa ešte stále dajú zakúpiť v sieti Ticketportal (bit.ly/HHŽ2018-predpredajBratislava; bit.ly/HHŽ2018-předprodejPraha; bit.ly/HHŽ2018-predpredajDomaša; bit.ly/HHŽ2018-predpredajDuchonka; bit.ly/HHŽ2018-předprodejOstrava).

Hip-Hop Žije 2018

Bratislava 29.6.-01.07.2018

Praha 28.07.2018

Domaša 03.08.-05.08.2018

Duchonka 17.08.-19.08.2018

Ostrava 01.09.2018

Zdroj: TS