Festival Colours of Ostrava sa presúva na júl 2021, vstupenky zostávajú v platnosti.

19. ročník medzinárodného festivalu Colours of Ostrava sa z dôvodu opatrení proti šíreniu koronavírusu a nepriaznivej situácie pre organizovanie veľkých akcií presúva na budúci rok, na 14. – 17. júl 2021, kedy sa opäť uskutoční s rozsiahlym programom v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Na rovnaký termín sa presúva aj medzinárodné fórum Meltingpot, ktoré sa koná po boku festivalu v jeho areáli.

Dúfali sme, verili sme…, ale realita je tu. Viem, že ste sa rovnako ako ja veľmi tešili a nemohli sa dočkať festivalového leta. Celý rok som so svojim tímom pracovala na tom, aby sme pre vás zorganizovali festival s čo najlepším programom a s viacerými vylepšeniami. Je tu situácia, o ktorej som si myslela, že ju nikdy nezažijem – leto bez festivalu, leto bez živej hudby a leto bez našej farebnej atmosféry,” hovorí na úvod riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Festivalový tím teraz intenzívne pracuje na presune tohtoročného programu na budúci rok, vrátane hlavných headlinerov a väčšiny ďalších účinkujúcich. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na ďalší ročník. “Mám na vás veľkú prosbu, podporte nás teraz. Nesmierne by som si vážila, keby ste si vstupenky ponechali a tak náš festival, jeho myšlienku a jeho realizáciu s tak rozsiahlym a kvalitným štvordenným programom podporili. Bez vás to nepôjde,” apeluje Zlata Holušová na fanúšikov.

Chápem však, že niektorí z vás v tejto, pre viacerých zložitej situácii, budete potrebovať peniaze a požiadate o vrátenie zakúpených vstupeniek. Dajte nám nejaký čas, aby sme dohodli všetky praktické opatrenia, o ktorých čoskoro prinesieme presné informácie,” uvádza Zlata Holušová. Na všetky otázky týkajúce sa presunu bude tím festivalu odpovedať na e-maile informace@colours.cz. “V prípade, že čelíte existenčným problémom, napíšte nám, budeme sa snažiť nájsť rýchle individuálne riešenie,” dodáva Holušová.

Nepopieram, že presun ročníku necelé tri mesiace pred štartom, keď je väčšina vecí už pripravená a dohodnutá, predstavuje obrovskú zaťažkávajúcu skúšku. Nielen pre nás, ale taktiež pre umelcov, našich dodávateľov, spolupracovníkov, brigádnikov, stánkarov a veľa ďalších, ktorí sú na festival naviazaní. Preto sme optimisti – s podporou vás, našich návštevníkov, partnerov a podporovateľov to zvládneme. Za to patrí všetkým obrovské poďakovanie,” zdôrazňuje Zlata Holušová.

Festivalový tím si ale z dôvodov presunu “nedáva prestávku” – okrem príprav budúceho ročníku v roku 2021 môžu fanúšikovia sledovať na sociálnych sieťach Colours TV s koncertami, živými programami aj materiálmi z archívu. Fórum Meltingpot bude naďalej prinášať zaujímavé online rozhovory s rôznymi osobnosťami.

Opatrujte seba, svojich blízkych, priateľov, buďte zdraví a plní optimizmu. Uvidíme sa na najkrajšom ročníku Colours of Ostrava v Dolních Vítkoviciach v júli 2021,” uzatvára Zlata Holušová.

Tento ročník festivalu sa mal uskutočniť od 15. do 18. júla. K hlavným hviezdam patrili napríklad The Killers (USA), Twenty One Pilots (USA), Martin Garrix (Holandsko), The Lumineers (USA), LP (USA), Youssou N´Dour (Senegal) a veľa ďalších. Na festivale nemal chýbať tradične bohatý nehudobný program – medzinárodné fórum Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, ale aj výtvarné inštalácie. Celkovo sa malo v areáli Dolních Vítkovic uskutočniť  cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach.

Viac informácií na www.colours.cz.

Zdroj: TS