Festival Cinematik spolupracuje s HBO a plagátom ďakuje svojim fanúšikom.

Televízna tvorba zažíva svoj zlatý vek, čoho dôkazom je množstvo úspešných seriálov, ktoré „vyzerajú ako filmy“.

Preto sa Medzinárodný filmový festival Cinematik rozhodol nadviazať spoluprácu s HBO, v rámci ktorej budú môcť festivaloví návštevníci vidieť diela z produkcie tejto televíznej spoločnosti vrátane najnovšieho filmu The Normal Heart, nominovaného na 11 cien Emmy. 9. ročník festivalu Cinematik sa uskutoční 10. – 15. septembra v Piešťanoch.

The Normal Heart sa odohráva v 80. rokoch 20. storočia v New Yorku a sleduje prepukajúcu krízu okolo HIV a AIDS. Homosexuálni aktivisti a sympatizanti z lekárskej obce sa snažia upozorňovať na šíriacu sa epidémiu, no spoločnosť na to nie je pripravená a existenciu choroby popiera. Film, v ktorom hrá Mark Ruffalo (Decká sú v pohode, Prekliaty ostrov), Jim Parsons (Teória veľkého tresku) alebo Julia Roberts, bol televíznymi kritikmi označený za najlepší titul roka.

08_the_normal_heart_09

Diváci budú môcť vidieť aj oceňovanú minisériu Mildred Piercová v réžii Todd Haynesa (Ďaleko od neba, I’m Not There) s Kate Winslet v hlavnej úlohe. 5-dielna adaptácia úspešného románu Jamesa M. Caina je zasadená do obdobia veľkej hospodárskej krízy. Hlavná hrdinka, čerstvo rozvedená žena zo strednej vrstvy, sa snaží znovu nájsť šťastie pre seba a svoje dve dcéry. Podarí sa jej otvoriť vlastnú reštauráciu, no zároveň sa stále častejšie dostáva do konfliktu do svojou ambicióznou staršou dcérou… Film získal Zlatý glóbus (Kate Winslet) a 5 cien Emmy.

Festival Cinematik zároveň predstavuje tohtoročný plagát. Chce sa ním poďakovať svojim verným divákom ako nedeliteľnej súčasti festivalu – preto ich pozval na fotenie, aby sa aj oni stali súčasťou festivalovej histórie. Témou je, podobne ako minulý rok, filmová dovolenka. Cieľom festivalu je totiž okrem prinášania kvalitných filmov aj vytvorenie oddychovej atmosféry v príjemnom kúpeľnom meste.

Akreditácie na festival Cinematik je možné zakúpiť si už dnes v sieti Ticketportal za 9, resp. 12 Eur.

cinematik-plagat

Zdroj: Cinematik