Festival Barbakan 2011 sa uskutočni začiatkom Novembra!

Tradične v Banskej Bystrici, netradične na sklonku jesene sa uskutoční multimediálny festival Barbakan. Od 2. do 6. novembra 2011 sa ulice mesta stanú súčasťou festivalu, ktorý spája hneď tri druhy umenia: vytvárné, hudbu a film.

Už mesiac pred začiatkom festivalu sa v spolupráci so Stredoslovenskou Galériou predstaví výtvarná časť festivalu. Vizuálne atraktívne diela si môžete vychutnávať v myšlienkach na bohato naplnený, rovnako farebný program hudobnej a filmovej sekcie.

Hudobná časť festivalu sa rozozvučí v centre mesta hneď na štyroch pódiách. V komornej atmosfére pubov a kaviarní sa v klubovej réžii predstaví rôznorodá muzika domácej i zahraničnej produkcie. Prvý novembrový víkend sa bude snažiť ulahodiť každému diváckemu uchu.

Lanik - Barbakan

Filmový Barbakan aj tento rok tvorí súťažná a nesúťažná časť. Desiatky snímok z najrôznejších kútov sveta bude v súťaži krátkych filmov posudzovať odborná porota aj tento rok v troch kategóriách – hraný, dokumentárny a animovaný film, jednej snímke má právo udeliť Grand Prix Barbakanu 2011. V porote zasadne jej držiteľ z posledného ročníka, fínsky filmár Joonas Rutanen. Ten, spoločne s Veerou Lehtola, predstaví slovenskému publiku unikátnu sekciu nových fínskych filmov mladých autorov, príznačne nazvanú Fresh Finn.

Pre porovnanie pripraví Barbakan svojim divákom sekciu „čerstvého“ slovenského filmu, toho najsviežejšieho, čo sa na domácej pôde urodilo. V ďalšej sekcii bude festival klásť dôraz na súlad zvuku a obrazu a predstaví diela niekoľkých výrazných skladateľov filmovej hudby. Program doplnia dve tradičné sekcie – ozveny filmových festivalov a večerné premietania, tentokrát zamerané na slovenské a české nezávislé horory!

Prípravy sú v plnom prúde, sekcie sa napåňajú, ingrediencie sa miešajú k vašej spokojnosti. Pretože: Nie je dôležité vyhrať, ale užiť si aj tento rok, Festival Barbakan, váš multikultúrny zážitok.

Barbakan

Festival Barbakan, 2.-6. 11. 2011. www.barbakanfest.sk
OZ Vresk Factory: www.vresk.sk

Barbakan 2011

Zdroj: Miro Lánik – organizátor festivalu
Publikoval: Redakcia GREGI.NET