Festival Barbakan 2011: Bystrické kapely na festivale!

Už 2.-6. novembra sa začína multimediálny festival Barbakan. Na banskobystrických klubových pódiach odohrajú svoje koncerty aj bystrické stálice Sto Múch a Plastic Swans.

Kapela Sto Múch hrajúca “ekologický funky-underground“ pochádza z Banskej Bystrice. Šestica hudobníkov začínala v kluboch, divadlách a spolupracovala aj s uznávaným slovenským hudobníkom Andrejom Šebanom. Pod jeho producentským vedením im v roku 2007 vyšiel debutový album Z Hrušky Dole. Rok na to nasledoval Fšehochuť a koncom augusta vydali nový dvojalbum Skorotlčúce. Na dvoch diskoch nájdete 32 skladieb a texty sú od devätnástich autorov. Piesnie sú trochu temnejšie, osobnejšie a inšpirované tvorbou Deža Ursínyho a Jara Filipa. Skupina uviedla nový album do života koncertom v priamom prenose v relácii Pohoda_FM 23. augusta 2011.

Sto Múch

Banskobystrický Plastic Swans fungujú od roku 2007. Lyrické texty, gitarová hudba v spojení s elektronikou a starými analógovými klávesmi tvoria základ pesničiek tejto päťčlennej skupiny. Na konte majú už dva albumy naspievané v angličtine – EP Plastic Swans z roku 2008 a album Mingled Stories, ktorý vyšiel minulý rok. Kapela len pred nedávnom vydala nový singel Poľana, ktorý je zároveň ich prvou slovensky spievanou piesňou. Výrobu klipu si chalani produkovali úplne sami, čo, ako sami hovoria, prispieva k autentickosti snímky. Slovenskú prvotinu – singel Poľana a všetkú svoju tvorbu sprístupnili na voľné stiahnutie na www.plasticswna.bandcamp.com

Plastic Swans

Festival Barbakan vám prináša OZ Vresk Factory v spolupráci s mestom Banská Bystrica, Parkom Kultúry a Oddychu, Akadémiou Umení, Pamätníkom SNP, Klubom 77 a Záhradou – centrom nezávislej kultúry.

Festival Barbakan, 2.-6. 11. 2011. www.barbakanfest.sk
OZ Vresk Factory: www.vresk.sk

Barbakan 2011

Zdroj: Miro Lánik – organizátor festivalu
Publikoval: Redakcia GREGI.NET