Fenomenální závěr Beats for Love: I díky světové show Davida Guetty v Ostravě padaly rekordy!

Skončil 10. ročník největšího festivalu elektronické taneční hudby ve střední Evropě, Beats for Love. A závěrečná party byla hodná jubilejních narozenin. Kraloval ji zřejmě nejslavnější DJ světa David Guetta, který v Ostravě předvedl dechberoucí vystoupení. A pohled na davy fanoušků daly tušit, že kulaté výročí přineslo i divácký rekord.

Skoro 8 let marných vyjednávání. Až v roce 2024 si světoznámý Francouz David Guetta našel ve svém nabitém kalendáři udělal na Beats for Love čas. Čekání se ale vyplatilo, autor hitů jako Titanium, When Love Takes Over nebo Memories nabídl fanouškům fantastickou show plnou světoznámých písní, tance i pyrotechniky. „Byl to skvostný závěr celého festivalu. David Guetta má v repertoáru desítky slavných tracků, které mají na internetu miliardy přehrání. A slyšet naše fanoušky zpívat, to byl skvělý pocit,“ rozplýval se ředitel Beats for Love Kamil Rudolf.

A šéf festivalu zároveň oznámil rekordní návštěvu. „Ve středu dorazilo do areálu 34 tisíc lidí, ve čtvrtek 38, v pátek jsme se přehoupli přes čtyřicetitisícovou hranici. A v sobotu v našem areálu proudilo neuvěřitelných 50 tisíc fanoušků. Je to fantastické,“ dodal Rudolf s tím, že víc lidí se v areálu během Beats for Love během jediného dne nikdy nepohybovalo. Festivalu pomohlo, že pro jubilejní ročník výrazně navýšil kapacitu. A tím pádem mohl prodat i více vstupenek.

Hlavně díky takřka vyprodanému závěrečnému dni padl i celkový divácký rekord z roku 2022. Na Armina van Buurena a další tehdy přišlo 160 tisíc lidí – letos se součet zastavil na čísle 162 tisíc a několika stovkách k tomu. „Je to pro nás skvělá vizitka a ocenění naší práce. Zároveň to ale bereme s pokorou. Ano, radujeme se z krásných 10. narozenin. Odpočineme si, ale velmi brzy začneme chystat 11. ročník,“ řekl Kamil Rudolf, který v čele Beats for Love stojí od roku 2013, kdy se v Dolních Vítkovicích konala první edice.

Větší, bohatší, pestřejší

Letošní ročník provázelo klasické „beatsácké“ počasí. Úvodní hodiny v kapkách deště, postupně ale rostly teploty i počet návštěvníků. Drobný deštík uzavřel i show dalšího headlinera, Švéda Erica Prydze, který v Ostravě vystoupil ve čtvrtek.

Celkem vystoupilo 512 umělců na 18 scénách. Velkých úprav doznala Zion stage věnovaná stylům reggae, jungle a hiphop. Extravagantní pódium totiž zdobila 3D podobizna lví tlamy. A organizátoři představili i řadu dalších novinek. Vznikl takzvaný „molten district“ zasvěcený ohni a světlu, další budou přibývat v následujících letech. „Okolí D&B Forge by Ostrava!!! a Freedom stage jsme červeně nasvítili a vše jsme doplnili ohnivými kulisami. Jsme rádi, že to fanoušky zaujalo. A ozvali se nám i interpreti. Líbilo se jim, že si v tematické zóně můžou více užít davovou energii,“ prohlásil Kamil Rudolf.

Diváky zaujala řada performerů. Ať už tanečníci houpající se nad lidmi na takzvaných tyčích zvaných „sway poles“, nebo průvod v čele s mýtickým drakem. Doprovodný program byl oproti minulým ročníkům násobně bohatší, což se prokázalo i na konferenci Talking Beats. Ta se protáhla oproti loňsku z jednoho na tři dny – své publikum si ale našla vždy.

Zaskvěli se i partneři festivalu. Návštěvníci si díky nim mohli vyzkoušet kyslíkovou terapii, lety vrtulníkem, ochutnat alkoholické i nealkoholické nápoje, slintat po ochutnání celosvětové kuchyně, vyfotit si v areálu vysmáté selfie nebo si koupit festivalové propagační předměty.

Rozvoji Beats for Love pomohl i nový způsob placení, tedy bezhotovostní systém cashless. Ubylo front u stánků s občerstvením a fanoušci naopak měli více času užít si své oblíbené interprety. Pod vysokými pecemi se platilo kartou, mobilem i hodinkami. Částečně ale zůstala i možnost volby – někteří z příchozích si totiž hotovost nabili jednorázovou kartu.

Z pomyslných peněženek odcházely i částky na dobrou věc. Festival totiž skrze svůj projekt Beats for Charity podpoří devítiletou Isabel Kavalovou z Petrovic u Karviné a sedmiměsíčního Doriana Příborského z Havířova. Sbírka, která už vynesla statisíce korun, bude pokračovat až do konce srpna.

Všem fanouškům, umělcům, partnerům i dobrovolníkům vzkazují pořadatelé velké „DĚKUJEME!“ I díky nim se jubilejní 10. ročník Beats for Love zapsal nejen na českou, ale i na celosvětovou festivalovou mapu zlatým písmem. Ten jedenáctý se v Ostravě uskuteční od 2. do 5. 7. 2025.  

TS