Felix Martin a skupina Persona Grata na spoločnom turné!

Druhá polovica septembra prinesie fanúškom technicky náročnej gitarovej muziky, nepravidelných rytmov a chirurgicky presnému hraniu na nástroje – dávku čerstvej krvi.

Felix Martin, ľavoruký gitarový mág pôvodom z Venezuely, absolvent Berklee School of Music a dizajnér špeciálnej 14-strunovej gitary spojí svoje sily s kapelou Persona Grata – mladými adeptmi na slovenskej prog-rockovej scéne, známymi tiež svojim debutovým albumom Reaching Places High Above a vystúpením na svetovom festivale Progressive Nation at Sea 2014.

Persona Grata cover photo small

Muzikanti sa prvý krát stretli práve na tomto úžasnom festivale, kde ich pozvala legenda prog-rocku Mike Portnoy, ex-bubeník svetoznámeho Dream Theater.

Felix Martin cover photo small

Napriek svojmu mladému veku zdieľal už Felix a jeho kapela pódium
s velikánmi ako:Devin Townsend, Steve Vai, Neal Morse, Mike Portnoy, Vildjarta, Pain of Salvation, Periphery, Animals as Leaders a mnohými ďalšími. Krátko po podpísaní zmluvy s Prosthetik v roku 2012 a po vydaní živého albumu “Live in Boston”, ktorý bol vychválený ako “najvyššia úroveň moderného gitarového myslenia”, sa Felix pustil do svojho vôbec prvého amerického turné, nasledovaného úspešným 7-týždňovým turné po Európe. V roku 2014 bol Felix jedným z hlavných hviezd na UK Tech Feste a zároveň odohral 15-dňové turné po Veľkej Británií, podporený djentovou kaelou z Poľska – DispersE. Na svojej druhej štúdiovej nahrávke s názvom “The Scenic Album”, na ktorej hosťoval aj Berklee absolvent Nathan Navarro na base a bubenícka hviezda Marco Minnemann (Necrophagist, Steven Wilson, The Aristocrats) – hrá Felix eklektický, vzrušujúci hybrid inštrumentálneho prog-metalu, jazzu a fusion.

Kapely spolu zahrajú 8 koncertov v Čechách a na Slovensku,kde predstavia svoj pôvodný materiál a pridajú dosiaľ ešte nevydané skladby. Felix Martin preskúma svoju 14-strunovú gitaru – tento špeciálne navrhnutý nástroj obsahuje dve 7-strunové gitary spojené do jedného širokého krku, ktorý umožňuje hrať na obe gitary simultánne a sprístupňuje tak systém techník ako akordy s použitím 8-mich prstov a techniku slap-tappingu.

Felix sa nebojí nechať svojich fanúšikov pohrať sa s toutu unikátnou beštiou, ako hovorí: Jednu vec, ktorú veľmi rád robím je to, že po koncerte dám svoje gitary k dispozícií hľadisku aby sa s nimi mohli zoznámiť a pohrať. Tieto gitary sú veľmi vzácne a väčšina z nich sú vlastne jediným exemplárom na svete. Je to perfektný pocit zdieľať ich s Vami, takže sú takisto Vaše!

Celý nápad zorganizovania mini turné s Persona Grata vzniklo krátko po tom, čo sa kapely stretli na koncerte v Amerike. Ako Felix spomína: “Sú to veľmi talentovaní muzikanti s veľkou dávkou inovácie. Stretli sme sa na Progressive Nation at Sea, a nám sa veľmi páčilo jak zahrali. Hned vznikol nápad dať dokopy niečo spolu a príležitosť sa naskytla krátko na to; keďže vystúpime na festivale Euroblast v októbri a v júli hráme šnúru koncertov po Veľkej Británií, prišlo nám to ako skvelý nápad navštíviť Českú Republiku a Slovensko medzi tým. Hudobne aj osobnostne to bude veľká pocta a zážitok zahrať tu. Skutočne sa už nemôžeme dočkať, pozrieť si tieto nádherné mestá a spoznať nových ľudí – bude to naša prvá návšteva v tejto časti Európy, je to pre nás absolútne vzrušujúce.

KONCERTY:
18.09 Bratislava,SK/Randal predpredaj.sk
19.09 Hodonin,CZ/Nautilus predpredaj.sk
20.09 Praha,CZ/Chapeau Rouge predpredaj.sk
22.09 Brno,CZ/Melodka predpredaj.sk
23.09 Nitra,SK/FrankieRock predpredaj.sk
24.09 Brezno, SK/Bombura predpredaj.sk
25.09 Banska Bystrica,SK/Klub77 predpredaj.sk
26.09 Ruzomberok,SK/Panoptikum predpredaj.sk

www.felixmartin.net
www.facebook.com/felixmartinmusic
www.youtube.com/felixmartine
www.personagrata.sk
www.facebook.com/personagrataband 

iTunes: https://bit.ly/14UspLJ
Reviews: personagrataofficial.tumblr.com/press
Album https://bit.ly/Va1Dqg
Youtubehttps://www.youtube.com/user/PersonaGrataBand

persona_grata_poster_A1_dates_RGB_72dpi

Zdroj: Persona Grata