Fandí Britney Spears, a tá by sa za jeho cover určite nehanbila. Takto znie hit CRAZY v podaní Rastyho

Pre Rastislava „Rastyho“ Struhára (29) bude rok 2023 určite jedným z najdôležitejších kariérnych míľnikov. Rozhodol sa totiž vrátiť k tomu, čo má najradšej, a naplno sa tak koncentrovať na hudobnú tvorbu. Neostalo iba pri slovách a Rasty, ako umelca prezývajú jeho kamaráti a najbližšia rodina, predstavuje chytľavú novinku CRAZY.

Krásny, zamatovo sfarbený hlas, sa môže stať jeho poznávacím znamením, a v spojení so spevákovou charizmou mu podľa všetkého otvorí cestu k množstvu zaujímavých hudobných príležitostí. Tento talentovaný mladík sa narodil v Bojniciach a rozhodne má čím zaujať.

S hudbou žije odmalička

Netají, že ako to býva v prípade mnohých hudobníkov zvykom, aj on má k spevu a muzike blízko už od detstva. Kým ako malý chlapec prejavoval záujem o noty či rytmy spontánnou, detskou radosťou, respektíve spievaním na oslavách alebo návštevách pred rodinnými príslušníkmi, hneď v puberte začal navštevovať základnú umeleckú školu a sústrediť sa na prvé vážnejšie spevácke prejavy. To sa mu aj podarilo a s pesničkou Kalendár bol v roku 2013 dokonca nominovaný ako nový objav na poľský festival so silným medzinárodným renomé – Carpathia, konajúci sa v meste Rešov (poľsky Rzesów).

Tá správna cesta pre neho

Rasťo Struhár si postupne hľadal tú svoju umeleckú cestu, a hoci sa ako vyštudovaný grafik digitálnych médií istý čas venoval aj iným aktivitám, hudba z jeho života nikdy celkom nevymizla. Ba čo viac, našiel si spôsob, ktorý jeho speváckym víziám a ambíciám vyhovuje azda najviac. Aspoň doteraz. Ním sú prerábky skladieb, ktoré možno neboli medzi poslucháčmi notoricky známe, no pre neho samotného majú špecifický význam.  

V Rastyho repertoári tak nájdete skladbu od skupiny t.A.T.u. All The Things She Said, či krásne piesne od Agnethy Fältskog – členky legendárnej kapely ABBA. Hudobník výborne ovláda anglický jazyk, preto mu nerobí problém dokonale interpretovať svoje dávnejšie i súčasné spevácke vzory, ku ktorým patria tie najzvučnejšie mená svetovej hudobnej scény.

Vie, kam smeruje

Práve piesne populárnych umelcov sú pre neho odrazovým mostíkom a zároveň príležitosťou zarezonovať medzi širokou škálou fanúšikov, ktorej sa chopil so všetkou vervou. Najnovšie si pre tento cieľ vzal na mušku umelkyňu, ktorej meno netreba nikomu predstavovať. Je ňou niekdajšia popová princezná Britney Spears. „Britney je moja srdcovka a špeciálne pieseň Crazy mám nesmierne rád. Médiá ju nikdy nehrali s totožnou intenzitou, ako jej iné hity, no ja si myslím, že by bola škoda viac sa na ňu nezabaviť,“ rozpráva o dôvodoch rozhodnutia siahnuť po tomto hite sympatický Rasty. K piesni natočil i videoklip, a aby sa k svojmu idolu priblížil čo najviac, pred jeho nakrúcaním intenzívne navštevoval tanečnú školu i súkromné hodiny tanca.

Ďalšie plány netají

Hoci Rasťo patrí k začínajúcim spevákom, jeho pesničky odzneli už v niekoľkých regionálnych rádiách, kde zároveň poskytol aj rozhovory. Hudobník využíva letné mesiace na zhmotnenie a realizáciu nových hudobných nápadov, pozostávajúcich výlučne z vlastnej tvorby. Prezrádza, že aj keď najbližšie plánuje vydať ďalší cover, tentoraz bude mať slovenský text.

S koncertovaním sa však zatiaľ neponáhľa, keďže ako tvrdí, najskôr sa chce ľuďom dostať do povedomia prostredníctvom prerábok známych piesní, a až oni sami mu následne vyšlú ten správny impulz, že nadišiel čas vyjsť na pódium a zaspievať všetky tie chytľavé piesne zblízka, priamo im.

Zdroj: TS