Extip: 30 rokov Rock ´n ´Rollu!

Slovenská skupina Extip nám oficiálne masíruje uši už od roku 1981. Známa je najmä albumami Pekný, škaredý deň (1991) či „bestofkou“ Kraken (2001) . Piesne ako Ryby, Krajina času, Heslá, Život je rokenrol alebo Kengura už počulo mnoho rock ´n´ rollových (d)uší každej vekovej kategórie a videlo na mnohých pódiach v Česku, Slovensku, Rakúsku, Taliansku, Nemecku, Anglicku či Ukrajine.

Hudba Extipu je šmrncnutá najmä prvkami Motorhead, ale aj tvrdšími tónmi zúrivých Exploited, či punkovejšie ladených Ramones. S Motorhead, Exploited, Markky Ramone hrali aj na rovnakom pódiu, ďalej to boli: UK Subs, Vibrators, Venom, Sweet, Cockney Rejects, Brigitte Handley a mnohí iní.

Zatiaľ posledným nosičom skupiny je Nová Stará Doba (2008), ktorý vyšiel ako „právoplatný“ album po 17 rokoch ticha a neustálych zmien na poste bubeníka. Obsahuje samé nadupané rýchliky ako Nová Stará doba, Odpál nálož, Dnes končím, či songy v pokojnejšom tempe (Ja som blázon, Druhý breh).

Po mnohých metamorfózach sa Extip ustálil na aktuálnom zložení – Miki Mikuška (basa,spev), Vlado „Jerzy“ Jurča (gitara, vocals), Michal Čurgali (bicie) a je jasné, že nezaspal na vavrínoch.

Svoje neuveritelné 30. výrocie vzniku oslávi Extip 28.10.2011 v bratislavskom Randali. Hosťami budú Peci Uherčík, Tuleň a Patrik Kudla, teda hudobníci, ktorí v Extipe pôsobili.

Zdroj: Open Rock
Publikoval: Redakcia GREGI.NET