EXPLÓZIA JESENNÝCH EMÓCIÍ V SLOVENSKOM LOVESONGU.

Nič nedokáže umelcom vyvolať tvorivé procesy v ich zasnených svetoch tak, ako melanchólia dlhých a chladných jesenných večerov. Skladba s názvom “Nad vodou”, hudobne aj textovo skompovaná mladým hudobníkom z Vranova, Jozefom Bubnárom (B-Joey), je toho dôkazom.

Po troch rokoch, kedy spevák a skladateľ v New Yorku zakončil tvorbu svojho americky znejúceho popu rozdávaním debutového albumu “Spread the Joy” okoloidúcim v uliciach Manhattanu, sa oddýchnutý nadchol pre novú etapu svojej kreatívnej činnosti. “Tvoriť texty v slovenskom jazyku je pre mňa jedna veľká výzva”, vraví Jozef.

“Ľudia v našej krajine počúvajú z rádií čoraz viac anglofónnych hitov, čo je na jednej strane skvelé pre rozvoj našich jazykových schopností, no na strane druhej uberá mnohým poslucháčom ten komplexný zážitok splynutia melódie so samotným posolstvom skladby.”

Na začiatok svojej novej cesty si k mikrofónu pozval dlhoročnú známu, Annu Gajdzikovú (Anna Gajdzik), študentku Divadelnej fakulty VŠMU v Bratislave, ktorá sa už pred pol rokom predstavila verejnosti svojím prvým singlom s názvom “Knot”. Ženského speváckeho partu v B-Joeyho skladbe sa ujala s ľahkosťou, a tak si teraz môžete vychutnať jemné vibrácie sentimentu v ich spoločnej emotívnej skladbe.

Jozef Bubnár