Exitab vydáva Pjoniho sólový debut Cloud No Raisins!

Dlho avizovaný sólový debut Jonatána Pastirčáka, polovice dua Ink Midget & Pjoni je konečne vonku. Album Cloud No Raisins vychádza na značke Exitab, ktorá zastrešuje aj ďalšie progresívne mená rozrastajúcej sa slovenskej scény (napr. Stroon, Dead Janitor, Gwerkova…).

Cloud No Raisins je pomerne osobne ladená kolekcia skladieb. Vyžaduje si pokoj a pohodlnú pohovku. Nájdete tu elektroniku, ale aj Pjoniho akustickú tvár opierajúcu sa najmä o kompozície pre čelo a charakteristický vokál. Okrem iného album ponúka aj akustickú verziu skladby ‚So Sorry‘, ktorá sa objavila na debutovom vinyle Ink Midget & Pjoni.

Podľa Pjoniho slov album ovplyvnili najmä dve mená súčasnej hudby. Mira Calix, rešpektovaná experimentátorka z Warp labelu a islandská čelistká Hildur Guðnadóttir, ktorej Pjoni so svojim multimediálnym projektom lowii predskakoval na jej nedávnom Bratislavskom koncerte. Stále aktuálny singel ‚Mummy‘ si možete stiahnúť zadarmo tu: https://exitab.exitmusic.org/

Cloud No Raisins vychádza v limitovanej edícii 200 kusov a ako sa na Exitabe stáva zvykom opäť ide o úzku spoluprácu hudby a vizuálneho umenia. CD je zabalené v špeciálne vyhotovenom papierovom booklete z dielne Damiana Herba študenta VŠVU na katedre Vizuálnej komunikácie. O mastering sa postaral Ink Midget, fotky má na svedomí Mária Pinčíková.

Ak z limitky po krste niečo zostane nájdete ju koncom budúceho týždňa na pultoch Artfóra a u ďaľších distribútorov. Prípadne si album môžete objednať už teraz cez Exitab e-shop na Bandcampe alebo na adrese label@exitmusic.org.

Naživo predstaví Pjoni album sériou siedmych koncertov, ktoré sa budú niesť v duchu takmer absolútnej tmy.

Exitab Tour In The Dark: Pjoni / Aches / Yvris
3.2. Bratislava / Krst v Pivnici w/ Yvris
10.2. Trenčín / Lúč w/ Aches, StiX, Yvris, Karaoke Tundra, EFF.D
11.2 Topoločany / Nástupište w/ Aches, Yvris
22.2. Brno / Boro w/ Aches, Yvris
23.2. Praha / Café v Lese w/ Aches, Yvris
15.3. Košice / Tabačka w/ Aches, Dikolson
16.3. Žilina / Stanica w/ Aches, Dikolson

Cloud No Raisins

Zdroj: Exitab
Publikoval: Redakcia GREGI.NET