Exitab vydáva debutové EP anglického poducenta Aches!

Vydavateľstvo Exitab má na konte už pätnásty a posledný tohtoročný release, je ním debutvé EPčko mladého anglického producenta. Jonny Fox aka Aches síce pochádza z rodiska legendárneho Warp labelu, dlhší čas však žije a produkuje v Bratislave.

Sheffieldska scéna je na jeho vkus až príliš klubovo zameraná. A tá naša, krpatá no hyperaktívna, mu zdá sa vyhovuje: “I just see that there is a real energy to the activity here, the tastes are uncompromising and forward thinking.”

Ahes

Ak je to možné prosím vložte na váš web rovno embed kod, je pod ním prehrávač, v ktorom sa dá celé EP vypočuť.

Debutové EP Fine Tongue ovplyvnené klubovým zvukom dokonale (ne)zapadá do mozaiky lokálnej mini scény, medzi producentov ako Stroon, Ink Midget & Pjoni, Teapot, Isobutane či Herzog Herzog. Melancholické gitarové skeče, glitch, ambient poddávajúci sa future garage, zmes šepotov a “znetvorených” vokálov…aj tak by sa dalo v skratke charakterizovať toto štvorskladbové zasnívané intimčo.

Rok 2011 bol pre label prelomový. Ten budúci by mal byť ešte plodnejší. Čaká nás sólový album od Pjoniho, druhý album Herzog Herzog, Dead Janitor, Teapot, Ink Midget, The Ills, Dawn To Come a k tomu pribudne aj niekoľko nových zaujímavých projektov a množstvo ďalších releasov. Ak chcete prispieť k ich vzniku, stačí jednoducho zablúdiť na bandcamp profil Exitabu. 15% zľavu na všetky albumy z Exitab obchodu si zaslúžite, ak pri platbe zadáte originálne heslo: „vianoce“.

www.exitab.org
https://www.facebook.com/exitab
https://exitab.exitmusic.org/
https://aches.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/pages/Aches/120281858015829

Zdroj: Exitab
Publikoval: Redakcia GREGI.NET