Erik Truffaz, špičkový trubkár už čoskoro vystúpi v Bratislave!

Najväčší európsky trubkár a neúnavný hudobný inovátor Erik Truffaz, prezývaný Miles Davis Acid Jazzu, prichádza so svojím klasickým kvartetom predstaviť aktuálny album In Between 1. októbra do Bratislavy.

Erik Truffaz, špička európskeho jazzu, vydal cez desať albumov. S jeho hudbou sa mu podarilo presadiť sa i v USA. „Jazz so šťavou i dušou, a množstvom otvoreného priestoru“ napísal o ňom Rolling Stone. Jeho hudbu opisuje časopis JazzTimes ako „inteligentnú a nekompromisnú hudbu súčasnosti, ktorú dokážu hrať len virtuózni hráči s bohatou fantáziou a odvahou“. Vo Švajčiarsku žijúci trubkár, prezývaný ako „Miles Davis acid jazzu“, spája so svojím kvartetom jazzové experimenty spolu s drum´n´bass a hip-hopom.

Truffaz sa narodil v roku 1960. Už v trinástich rokoch hral a spieval so svojou kapelou rock and roll a zároveň objavil Milesa Davisa a jeho nadčasový album Kind of Blue. Na konzervatóriu v Ženeve hral hudbu Mozarta a Verdiho. V roku 1990 založil skupinu Orange a o rok neskôr získal prestížnu francúzsku jazzovú cenu Prix Special. V roku 1994 vydal svoj prvý album pod vlastným menom a vystúpil na jednom z najvýznamnejších európskych jazzových festivaloch v Montreux. Získal kontrakt u EMI France.

V roku 2000 prenikol pred americké publikum, kde jeho nahrávky vydáva legendárna jazzová značka Blue Note. Kritika prirovnáva Truffaza nielen k jazzovému géniovi Milesovi Davisovi, ale taktiež k priekopníkovi ambientu Brianovi Enova: „S použitím minima tonusu vytvára extatickú zvukovú atmosféru.“ píše časopis Rolling Stone.

Predpredaj: Dr.Horak, Medená 19, Bratislava
Cena vstupného: 15 EUR státie len u Dr. Horáka
17 EUR státie v predpredaji a na mieste, 25 EUR sedenie v sietiach www.ticketportal.sk , www.ticketart.sk a www.ticketstream.sk

https://www.eriktruffaz.com/index.php
https://www.myspace.com/truffaz
www.drhorak.sk
www.facebook.com/drhorak.sk

Zdroj: Silvia Turnerova
Publikoval: Redakcia GREGI.NET