Ember’s Bridge: Svet mal skončiť, ale my sme začali!

EMBER‘S BRIDGE je mladá, perspektivní skupina z Rakovníka. Hudební styl který produkují sami charakterizují jako moderní hybridní punk-rock.

Zpěvák a kytarista Daniel Hudček: V naší tvorbě se snažíme vyhýbat všem hudebním škatulkám. Samozřejmě, že máme základní stylové mantinely ve kterých se pohybujeme, ale vůbec se v naší tvorbě nebráníme prvkům z jiných stylů jako například rapu, popu či elektroniky.

To však není jediné podle čeho můžete EMBER’S BRIDGE poznat.

IMG_9192 HDR

Dalším rozpoznávacím znamením této mladé partičky je to, že ve své sestavě mají dva zpěváky, kteří se mezi sebou střídají v sólových partech a doplňují se ve vokálech. Jejich barvy hlasu jsou tak navzájem podobné, že často musíte věřit více svým očím než uším. Oba ještě při zpěvu hrají na kytaru. Aktuální sestavu skupiny tvoří: Daniel Hudček a Honza Boček Kytary/Zpěv, Vojta Marton baskytara a Vojta Košař bicí, ten má ve skupině ve věku 15ti let i status nejmladšího člena.

Skupina vznikla 21.12.2012 tedy v den kdy se měly naplnit hromadné předpovědi o konci světa. Jak ale sami kluci tvrdí, pro ně to byl šťastný den což je z jejich tvorby rozhodně cítit. Za necelé dva roky existence už stihli odehrát množství koncertů a nezahálejí ani co se studiové práce týká.

V současné době jsou zavření ve studiích RANDAL GROUP, kde pod dohledem producenta Jimiho Cimbaly, připravují svoje první EP s názvem Broken Limits, které budou postupně zveřejňovat od Září tohoto roku a je se rozhodně na co těšit. Mimo jiné se EMBER’S BRIDGE chystají na konci prázdnin natáčet i první videoklip k jedné ze skladeb, na který se právě snaží vybrat finanční prostředky na serveru hithit.com. Pokud Vás zajímá jak probíhalo nahrávání na Slovensku, nebo by jste chtěli klukům pomoc při realizaci klipu, určitě navštivte jejich YouTube kanál nebo Facebook kde najdete veškeré informace.

Zdroj: Jimi Cimbala