ELUVEITIE, ARKONA a SKÁLMÖLD sa predstavia v Majestic Music clube!

Švýcaři ELUVEITIE vždy patřili do rychle rostoucí evropské folk metalové scény, od počátků však přinášeli čerstvý vítr. Jejich zvuk je autentický, tradiční keltská hudba osobitě skloubená s moderním melodickým death metalem, to byla vždy poznávací značka těchto Helvétů.

Jejich letošní album Origins opět dokázalo prohloubit každý aspekt jejich již tak svojského stylu, a tak mohou být právem víc než kdy dřív popsáni tak jak se sami nazývají „The New Wave of Folk Metal.“

Eluveitie foto2

ELUVEITIE se hrdě hlásí ke svému původu, ostatně už jejich samotný název odkazuje v galštině k dávným Helvétům. Svoji vrozenou švýcarskou preciznost neopomíjí ani při skládání ani při tvorbě textů a obalu, které vznikali pod dohledem expertů z univerzity v Zürichu. Fascinující antické folkové melodie, zatěžkané metalové riffy a mocné zpěvné pasáže se jistě vryjí do paměti každého metalisty. O tom také svědčí fakt, že ELUVEITE jako první metalová kapela v historii obdrželi švýcarskou obdobu cen Grammy. Jejich velká produkce bude absolutním vrcholem letošní sezóny v klubu Majestic, jež Bratislavě musí závidět nejedno evropské hlavní město.

Arkona foto1

Souputníky ve středověké zbrani budou Helvétům bojovně naladění pagan/folk metalisté z Moskvy ARKONA. Ti se vydávají po tříleté odmlce nové album „Yav“. Jejich show se tradičně točí kolem charismatické bojovnice Mashy, brutálních metalových riffů, hromových bicích a folkových melodií, hraných tradičně zejména na originální středověké nástroje. Tyto melodie se táhnou skrze epické kompozice a snové krajiny plynoucí z hloubky songwritingu, odkazujícího na pohanskou minulost Slovanů v Evropě. Majestátní songy ARKONY si na Slovensku a v Čechách už podmanili nejednoho fanouška a kapela tak bude mít pod pódiem jistě velmi silnou základnu, s jejíž pomocí se vybičuje ke strhujícímu výkonu, jak to již několikrát dokázala např. na festivalu BRUTAL ASSAULT.

Eluveitie foto1

Jako třetí do party se představí vycházející hvězdy viking metalu SKÁLMÖLD z Islandu, jež přivezou skočnou obdobu folkově naladěných bitevních songů, nesoucích se v duchu jména kapely, jež v překladu znamená věk meče. Akce se koná ve čtvrtek 11. 12. 2014 v majestátním prostředí klubu Majestic v Bratislavě, vstupenky jsou k dostání v elektronickém předprodeji u společnosti Ticketportal a dále pak na místě v den konání a to za cenu 25€.

ELUVEITIE (swi)
ARKONA (rus)
SKÁLMÖLD (isl)
11.12.2014, Bratislava – Majestic
FB event: https://www.facebook.com/events/943358049026833/

Plakat_Eluveitie

Zdroj: Obscure Promotion