Electronic Beats: Kompletný program sľubuje zábavu do skorých ranných hodín!

Tretí ročník putovného festivalu elektronickej hudby Electronic Beats sa uskutoční v bratislavskom klube MMC v sobotu 15. októbra.  

Po Prodigy a Underworld, ktorí sa predstavili na ostatných dvoch ročníkoch festivalu, si tentokrát budú môcť slovenskí fanúšikovia progresívnej elektroniky vychutnať koncerty Lamb, Apparat band a WhoMadeWho. Tými sa však zábava ani zďaleka neskončí.

WhoMadeWho, čerstvých zástupcov legendárnej nemeckej značky Kompakt, zažije slovenské publikum vôbec po prvýkrát. Apparat band prídu na Slovensko opäť výsostne aktuálne. Predvedú koncertnú podobu len dva týždne starého albumu The Devil’s Walk, ktorý sa dočkal mimoriadne pozitívnych ohlasov u kritiky aj fanúšikov. Lamb sem prišli prvýkrát len nedávno, avšak dopyt po ich samostatnom koncerte sa ukázal byť dostatočne veľkým na to, aby prišli opäť. No v tomto prípade má slovenské publikum možnosť zažiť ich trocha inak. Klubový kotol bratislavského MMC ponúkne totiž celkom odlišnú atmosféru ako ten pod holým nebom na festivale Pohoda.

Domácou predkapelou a menom, ktoré line-up hlavnej časti festivalu v klube MMC skompletizuje, je projekt bývalého kapelníka Hudby z Marsu Štofa a jeho manželky Lulu. Dynamo Team len nedávno vydali home-made debutový album Slavia, ktorý ale v legendárnych londýnskych štúdiach Abbey Road “mástroval” Geoff Pesche, podpísaný pod nahrávkami New Order, Aphex Twina, Lilly Allen či Blur. Pilotný singel Roll the Dynamo sa od začiatku septembra už stihol vyšplhať na prvú priečku hranosti v prestížnom rakúskom rádiu FM4.

Novinkou tretieho pokračovania Electronic Beats bude after párty, ktorá sa začne hneď po skončení hlavného programu v susedských kluboch Randal a Hopkirk.

V Randali sa bude tancovať na elektronickej diskotéke pod vedením dídžejskej mutácie kapely Miike Snow – Karlsson & Winnberg of Miike Snow DJs. Christian Karlsson a Pontus Winnberg sú ako Dr. Jekyll a Mr. Hyde. V noci sú jadrom švédskej alternatívnej kapely rovnakého mena, no cez deň si ako Bloodshy&Avant zarábajú produkciou pre Madonnu alebo Kylie Minogue. Za skladbu Toxic pre Britney Spears sa im dokonca ušla cena Grammy.

Do skorých ranných hodín im budú v Randali sekundovať DJ Yanko Král, pôvodne z projektu H16 a perspektívny slovenský dídžejský tandem Emonoizboyz.

V Hopkirku sa po skončení hlavného programu v klube MMC o zábavu postará dvojica Michael Priest a Bad Mojo. Prvý menovaný má na svedomí obľúbenú sériu večierkov s názvom Hochspannung!. Druhý z dvojice je činný hlavne ako producent, no okrem toho stojí za net-labelom a blogom Splash. Obaja spoločne majú na svedomí intímnu klubovú noc Dead Horse v bratislavskej Radosti.

Predstavovať posledné meno slovenskému klubovému publiku je azda zbytočné. Nad ránom sa za gramofóny postaví jeden z najzručnejších slovenských dídžejov Junior, aby viac ako dôstojne urobil bodku za touto jedinečnou nocou.

Vstupenky sa stále dajú získať za vynikajúcich 13 eur a sú vám k dispozícii online na www.tixy.sk. Electronic Beats Vám prinesie T-Mobile.

Zdroj: Elelctronic Beats Frestival
Publikoval: Redakcia GREGI.NET