Ekofest 2019 otvorí leto skvelými koncertami a s najbohatším sprievodným programom v histórii!

21. júna štartuje v kine Hviezda 12. ročník Ekofestu a 22. júna otvorí trnavské leto v Kamennom mlyne. Návštevníkom ponúkne okrem skvelých koncertov aj veľa environmentálnych tém, prednášok, aktivít, filmov, workshopov, výstav a prezentácii environmentálnych organizácii. Nebude chýbať ani program pre deti a športový program. Vďaka spojeniu síl organizátorov obľúbenej jazdy PSA TT-Inline s organizátormi Ekofestu čaká fanúšikov aj jazda na korčuliach a bicykloch zelenou Trnavou PSA TT-Inline.

Sprievodný program Ekofestu bude najbohatší v svojej histórii aj vďaka finančnej podpore Mesta Trnava opäť bezplatný. Na Ekofeste zahrá najobľúbenejšia slovenská festivalová kapela Horkýže Slíže, ktorá energickou šou odpáli leto v Kamenáči a sľubuje poriadny zážitok. Okrem Slížov vystúpi legendárna trnavská formácia Hudba z Marsu, punkrockeri From Our Hands, ženské zoskupenie s názvom Girls from the Moon, známy slovenský spevák a vodnopólista Lukáš Adamec a rocker Marián Grexa s kapelou Delykvenc.

„V piatok 21. júna otvorí program o 8:30 prvé pásmo premietania dokumentárnych filmov v kine Hviezda. Filmy Na linke je príroda, Vždyzelený les, Život na vlásku, Buď súčasťou riešenia sú len malým výberom z ponuky dokumentov s environmentálnou a osvetovou tematikou. V druhom pásme o 10:00 čakajú na študentov z trnavských škôl nielen filmy, ale aj prednáška Petry Slezákovej ZERO WASTE – život bez odpadu. Výstava Branislava Belana vo vstupných  priestoroch kina s názvom Pokoj bude harmonicky dopĺňať celé premietanie Ekotopfilmu – Envirofilmu,“ vysvetľuje Matej Lančarič z Ekofestu.

V sobotu odštartuje program na Kamennom mlyne už o 13:00 zdravá jóga, ktorá sa bude precvičovať v parčíku pri detskom ihrisku v podaní Gravity Academy Trnava. Po cvičení budú môcť návštevníci diskutovať o odstránení bolesti chrbta pod taktovkou Martina Borďa Hudeca. Besedy a diskusie v salóniku hotela Koliba sa začnú o 15:30 aj na témy spracovanie odpadov a vodné toky na Slovensku. Zoznámia sa aj s projektom Zuzany Lančaričovej Bezpečné zastávky v Trnave, ktorého cieľom je zabezpečiť autobusové prístrešky tak, aby ich vinou nedochádzalo k zbytočnému úhynu vtáctva.

Športová časť programu sa začne o 16:30 podujatím PSA TT–Inline. Jazda na korčuliach a bicykloch zelenými zónami Trnavy povedie z Kamenného mlyna cez Kamennú cestu, Ulicu Terézie Vansovej, Hospodársku ulicu, Park Janka Kráľa a cez depo naspäť do Kamenného mlyna. Na kúpalisku Kamenný mlyn si budú môcť návštevníci zahrať petang, kolky, plážový volejbal, stolný futbal a okúpať sa v bazéne, v ktorom si budú môcť zahrať aj vodné pólo. Vstup na kúpalisko bude pre návštevníkov Ekofestu bezplatný po preukázaní sa platnou vstupenkou, alebo náramkom z Ekofestu. Skvelý program pripravili organizátori aj pre deti, budú si môcť zahrať ekologické človeče, odpadové puzzle, alebo si vyskúšať magnetickú odpadovú tabuľu. Dospelí si popri tom zmerajú svoju ekologickú stopu a svoj postoj k životnému prostrediu. Na akcii nebudú chýbať dve exteriérové výstavy s titulmi Kontrast a Svet, ako aj prezentácie environmentálnych organizácii.

Vstupenky na program v amfiteátri si môžete kúpiť za 9 eur v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/event/EKOFEST-2019 a aj v CD Aquariuse. Na mieste bude vstupné 12 eur, deti do 10 rokov, seniori od 65 rokov a osoby ZŤP majú vstup zdarma. Výťažok z Ekofestu bude aj tento rok venovaný na výsadbu zelene v Trnave, konkrétne v areáli trnavskej fakultnej nemocnice. Viac informácii získate na: www.ekofest.sk

Zdroj: NK Factory