Ear-Gasmic „Trance Battle Edition“ predstavuje DJov.

18. 5. 2013 vystúpi v klube Mecca spolu 13 DJs na dvoch stageoch, z toho do Prahy priletia aj štyria zahraniční trance DJi. To všetko v back2back setoch po celú noc ako sa na poriadnu „Trance Battle Edition“ patrí.

Pre túto edíciu Ear-Gasmicu vytvoril český DJ Sandeagle aj unikátnu hymnu nazvanú „The Battle“, ktorá samozrejme odznie priamo v deň akcie v Mecce.

Ear-Gasmic nebude iba o hudbe, preto bude celá noc jedna veľká výpravná show. Bude tu pre vás pripravený kryštálovo čistý sound system od Funktion One. Atmosféru budú umocňovať dve cryogenické delá a konfety. Nebudú chýbať aj obrovské dekorácie, kvetinová výzdoba, nádherné GoGo dancers, vizualizácie pripravené na mieru pražskému Ear-Gasmicu, intrá štartujúce DJov a ďalšie milé prekvapenia.

Headlinermi večera budú Sean Tyas b2b Greg DowneyAlex M.O.R.P.H. b2b Woody Van Eyden. Preto by sme vám teraz radi tieto mená bližšie predstavili.

ALEX M.O.R.P.H. – legenda svetového trancu z Nemecka, vlastným menom Alexander Mieling, je v súčasnej dobe jedným z najžiadanejších DJov a producentov pohybujúcich sa v trancových vodách. Zároveň je jedným z najlepších zástupcov tohto žánru. Charizmatický Nemec je známy vďaka jeho unikátnemu melodickému, energickému štýlu, baviacim schopnostiam, ale rovnako i neodmysliteľnej briadke. Alex okrem svojej vlastnej produkcie na seba upozornil predovšetkým svojimi nezabudnuteľnými remixami. Na konte má vyše 150 remixov pre mená ako Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Faithless, The Thrillseekers, Mike Shiver, Binary Finary, Aly & Fila, Andy Moor, Dash Berlin, Shogun, Filo & Peri, Gareth Emery, Jochen Miller, Super8 & Tab, Sophie Sugar, Matt Darey a mnoho ďalších. Jeho produkcia siaha až do 90tych rokov a zahral si prakticky na každom významnom trance evente vrátane legendárneho Trance Energy alebo A State Of Trance. Vydáva na labeloch ako Armada či Vandit. Na Ear-Gasmicu vystúpi Alex M.OR.P.H. v back2back sete spolu s Woody Van Eydenom v rámci ich HeavensGate Album Release World Tour.

Woody Van Eyden – za hudobného veterána, avšak rozhodne nie ešte vyslúžilého, by sme mohli označiť producenta a DJa, ktorého meno sa do histórie DJingu zapísalo už v 70. rokoch minulého storočia. Tento rodák z holandského Weertu vyťažil z hudobného talentu po rodičoch maximum a už v pätnástich rokoch dostával spoza mixpultu do varu návštevníkov miestnych diskoték. V tejto činnosti vynikal dokonca natoľko, že pozbieral niekoľko prestížnych cien zo súťaží, v ktorých predbehol i mnohých starších DJov. I keď tento koníček zabral pochopiteľne veľa času, Woody stihol úspešne vyštudovať obor marketing, ktorý sa mu neskôr ešte veľmi hodil. Woody dobre vedel, že k úspešnému vývoju kariéry a nazbieraniu cenných skúseností bude musieť predať svoje umenie nie len v okolitých kluboch, ale v celom hudobnom svete. Preto, keď mal 21 rokov, pobalil si kufre a smelo vycestoval na Ibizu, ďalších pár mesiacov pobudol aj v Belgicku či Británii. Úspechy na seba nenechali dlho čakať, avšak najbúrlivejších ovácií sa dočkal až v Nemecku, kde sa nakoniec rozhodol natrvalo usadiť. Woody si pred seba postavil nemalé ciele a okrem rezidentury v niekoľkých kluboch začal uvažovať aj o svojej vlastnej bookingovej agentúre. Ako expert na marketing i hudbu mal najlepšie predpoklady pre to, aby si tieto sny vyplnil a už zanedlho sa tak skutočne stalo. V roku 1994 sa stal party manažérom v legendárnom klube Riu Palace na Malorke a pochopiteľne si tu pri každej príležitosti aj sám zahral. Logickým vyústením svojej kariéry bolo i venovanie sa producentskej tvorbe, veď ktorý DJ by si rád nezahral vlastný track pred nadšeným davom? Zlomovým bodom bolo zoznámenie sa s André Tannenbergom, dobre známym ako ATB, z ktorého vzišla veľmi úspešná spolupráca a dobre priateľstvo. Woody sa výrazne podieľal na raketovom vzostupe Andrého hitu Killer a spoločne sa vrhli i do charitatívneho projektu United Deejays, ktorý pribehol so skladbou Too Much Rain, venovanú stredoamerickým oblastiam postihnutým hurikánom Mitch. Spolupráca s Andrém bola korunovaná založením nového labelu Clubbgroove Records, ktorý prilákal i Rank 1 či Alexa M.O.R.P.H. Keď v roku 2003 label zanikol, nastal ten správny čas postúpiť zase o kus ďalej, a tak sa Woody vypravil vlastnou cestou. S novým labelom Fenology Records sa chystal ešte výraznejšie dobyť trancový svet. I tento zámer sa vydaril, lebo prvý singel Unfinished Symphony začal hneď trhať tanečné rebríčky a nový kolega Alex M.O.R.P.H. so svojimi releasmi taktiež nezostával pozadu. Podobný vkus a štýl hrania priviedol obidvoch pánov k myšlienke vystupovania back2back a že to nebol nápad vôbec marný, dokazuje ich neustále nabitý kalendár a nepoľavujúci záujem promotérov z celého sveta. Mnoho talentov by Woody Van Eydenovi iste mohlo takto úspešnú kariéru závidieť, ale pri troške šťastia, talentu a silnej cieľavedomosti to podľa neho nie je problém, lebo ako on sám hovorí: „Nechcem celý život snívať, chcem všetky sny skutočne prežiť!“

Sean Tyas – Američan pochádzajúci z New Yorku, je najstarším z troch súrodencov. Definitívny zlom v jeho kariére nastal jedného januárového večera roku 2004. Spoločne s bratom Ryanom vyrazili na akciu, ktorej headlinerom bol ich najobľúbenejší DJ – PAUL VAN DYK. Uprostred noci si Sean odskočil na toaletu a jeho brat zostal na parkete. Naraz sa z reproduktorov začal valiť Ryanovi povedomí zvuk. Započúval sa a potom okamžite bežal po svojho brata. Po návrate obidvaja zostali stáť s otvorenými ústami, keď zistili, že sám Paul Van Dyk práve hraje Seanov najnovší track Remember. O osem mesiacov neskôr už Sean sedel v lietadle do Nemecka s jasnou víziou – stať sa profesionálnym hudobným producentom. Svoju európsku kapitolu začal písať v Kolíne nad Rýnom, kde naviazal veľmi úzku spoluprácu s Michaelom Urgaczem alias Bearnem a spoločnými silami vyprodukovali niekoľko releasov pod záštitou Beamovho vlastného labelu Beam Traxx. V roku 2006 rozviazal úspešne spojenie s Beamom a rozhodol sa ísť vlastnou cestou. Tento rok môžeme v Seanových očiach označiť prívlastkom super-produktívny. Najskôr vyhral súťaž o najlepšiu prerábku skladby Punk´d od Sandera van Doorna, ktorej sa zúčastnilo až 250 remixérov. Vďaka autorským trackom ako Candida, Lift alebo Mirella sa potom pomaly, ale iste začal prepracovávať na výslnie svetovej trance scény a získal si náklonnosť hviezdnych DJov. Napríklad Armin Van Buuren ho vo svojej dobe označil za jedného z najlepších a najtalentovanejších producentov. O pravdivosti tohto tvrdenia svedčí i množstvo Tyasových remixov, o ktoré bol požiadaný známymi labelmi.  Svojou pracovitosťou si Sean nie len naďalej upevňuje pozíciu jedného z najrešpektovanejších a najhranejších producentov, ale vďaka svojmu sympatickému vystupovaniu, energickým setom a srandičkám za pultom sa stáva jedným z najžiadanejších DJov. Precestoval celý svet, pričom si zahral vo vyhlasených kluboch a na akciách ako holandské Dance Valley, Trance Energy, Tomorrowland, nemecké Nature One, Arminove A State Of Trance či Gatecrasher na Ibize. Pravidelne taktiež uvádza svoje radioshows Tytanium Session na Afterhours.fm, ktorej 200. výročie oslávi práve na Ear-Gasmicu v klube Mecca. Rovnako sa tu po prvykrát na svete predstaví v spoločnom back2back sete s Greg Downeym. Sean Tyas dnes žije vo švajčiarskom meste St. Gallen, kam sa s manželkou Mirellou presťahoval.

Greg Downey – narodený v Belfaste nie je považovaný za žiadneho amatéra, keď sa jedná o umenie v DJingu. Greg zabodoval na trancovej scéne v UK na veľkých akciách ako Gatecrasher, Godskitchen, Slinky, Inside Out, Goodgreef či Passion. Onedlho na to sa  jeho sen stal realitou a začal hrávať na akciách pred veľkým publikom po celom svete od New Yorku cez Sydney, Ibizu, Shanghai či Buenos Aires. Ako sa naštartovala Gregova DJska kariéra, tak aj jeho produkcia. Začal produkovať hit za hitom. Jeho track nazvaný Global Code hrával Paul Van Dyk takmer rok v každom jeho sete. Okrem tohto mal Greg ďalšie tri TOP 10 hity na Beatporte ako Knight Moves, Game Face a Sunrise. Napokon pri spolupráci so Simonom Pattersonom a anglickou vokalistkou Bo Bruce vznikla ďalšia hitovka Come To Me, ktorá sa stala instantnou Ibiza hymnou v kluboch Amnesia a Space a taktiež na celom svete. Túžiac po preskúmaní temnejších zvukov sa Greg rozhodol založiť si jeho druhý pseudonym nazvaný R.I.C.O., pod ktorým vydáva produkciu svojho hlbšieho undergroundového techno zvuku. Ako sám Greg objasňuje “Myslím si, že je dobré skúšať nové veci a rozvíjať sa v štúdiu, milujem, keď ako umelec môžem rásť a vyvíjať sa”. Po obdržaní pozitívnej odozvy od fanúšikov a rovnako DJov sa produkcia Gregových  trackov pod pseudonymom R.I.C.O. hrávala aj v radio show Markusa Schulza – Global DJ Broadcast niekoľkokrát. Jeho produkcia je pravidelne podporovaná takými menami ako sú Armin Van Buuren, Gareth Emery, Paul Van Dyk, Ferry Corsten, Sander Van Doorn, Above and Beyond a pod. Gregove mnohé úspechy popri jeho technických zručnostiach len hovoria za to, že bude i naďalej dosahovať veľkých úspechov. Svetovú premiéru jeho spoločného back2back setu so Sean Tyasom by ste si rozhodne nemali v Mecce nechať ujsť.

Na Ear-Gasmicu nebude chýbať ani zaužívaný hodinový megamix nazvaný Ear-GasmiX. Ten sa bude ako zvyčajne skladať zo starších trance klasík a LIVE ho pre vás namixuje slovenská trojica DJov JoshJoy vs Martin Michniak vs Unbeat.

JoshJoy – po dlhých rokoch bádania v trance music zakotvil svoju vášeň pri old school trance a starom rave, ktorý teraz pevne patrí do jeho výberu trackov. Rád používa materiál starý aj viac ako 10 rokov, aby demonštroval obrovský posun trance music od jej ranných začiatkov po dnešné dni. Hranie z vinylov síce nečakajte, ale zvuk a mix sa nebude veľmi odlišovať od rokov minulých. Starí tranceri si pri ňom prídu na svoje a mladí si spravia trip do histórie. Old school is back !!

Unbeat – vlastným menom Juraj Glonec . K elektronickej hudbe sa dostal okolo roku 2004, keď začal počúvať skupiny ako napríklad The Prodigy alebo Chemical Brothers. Postupne však prechádzal rôznymi žánrami až sa na prelome rokov 2007/2008 dostal k trancu. Tento žáner ho doposiaľ najviac upútal a stal sa pre neho číslom jeden. V tom období začal navštevovať aj mnoho parties a taktiež sa začal aktívne venovať DJingu. Jeho sety sú energickou zmeskou, ktorá obsahuje pomalšie veci progresívneho charakteru až po rýchle odnože tech-trancu a upliftingu. Za svoju krátku kariéru stihol už odohrať set pri velikánoch elektronickej hudby ako sú napríklad Markus Schulz, Jochen Miller, Marcel Woods, Nifra a podobne. Zahral si taktiež na najväčšom slovenskom festivale elektronickej hudby Beefree, je jedným z rezidentných DJov slovenského Partybusu a taktiež organizuje vlastnú trancovú párty ktorá sa volá Unbeaten. Vo februári 2013 rozbehol aj vlastný Ear-Gasmic Podcast, kde si v rámci guest mixov pozýva aj hostí akými  zatiaľ boli Martin Michniak, Paul Webster alebo Sandeagle.

Martin Michniak – Tento obľúbený mladý DJ, na Slovensku známy svojim „Coldharbour“ štýlom hrania, za svoju pomerne krátku kariéru dosiahol celkom dosť.  Hostiteľ vlastného From Inside Podcastu (k dispozícii na iTunes), rezident trancovej klubovky Addictive Party a rezident Partybus.sk zájazdov, sa na premiérovej českej edícii Ear-Gasmicu predstaví už po tretíkrát. Okrem vyššie uvedených headlinerov si už zahral popri takých menách ako sú Markus Schulz, Jochen Miller, Marcel Woods, Myon & Shane 54, Marcus Schossow, či Styller a Nifra a mnohých ďalším.

Line-up hlavného stagu doplnia Martin Michniak b2b Johnny Da Fox a domáca dvojica Sandeagle b2b Deepress. Pôvodné vystúpenie Joe Cormacka nahradí brnenský DJ Deepress nakoľko Joe sa na poslednú chvíľu ospravedlnil na svojej neúčasti z rodinných dôvodov.

Johnny Da Fox – je slovenský DJ, výrazne ovplyvnený britskou vlnou progresívneho trance-u. Počas posledných troch rokov má skúsenosti napríklad z BeeFree alebo Addictive Party. Taktiež pravidelne nahráva vlastnú show s názvom JDFoxcast.

Sandeagle – pôvodom zo severečeského mesta Liberec, začal s hudobnou kariérou už v 14 rokoch iba ako rezidentný DJ v jednom Libereckom klube. S postupnými skúsenosťami sa začal aj viac venovať produkcii a s väčšou úspešnosťou internetových rádii rozbehol svoju zásadnú rádio show Trance Memories na rádiu trance.fm, ktorá tento rok oslavuje už 5 rokov. K dnešnému dňu má už niekoľko desiatok vydaných trackov a remixov pod labelmi ako Discover, Silent Shore, Trance All Stars, Defcon, Digitized a inými. V súčasnej dobe vlastní i dve rádio show (druhú na rádiu Zlatka). Na svedomí má aj aktuálnu oficiálnu hymnu Ear-Gasmic 2013 nazvanú „The Battle“.

Deepress – vlastným menom Tomáš Dvořák, aktuálne žijúci v Brne sa zaoberá hudbou už od svojich 15 rokov. V súčasnej dobe sa zvukovo pohybuje na hranici štýlov progressive house a trance a väčšinu svojho voľného času vkladá do vlastnej produkcie. Za zmienku stojí určite hudba k posledným dvom trailerom na brnenskú techno párty APOKALYPSA alebo niekoľko singlov vydaných na labely Vectiva Recordings pod hlavičkou projektu „Ian in Run vs. Deepress“.

Na druhom ENERGY SISTEM STAGE vystúpia traja český DJi – Ahtro, Maicuss a David Justian. Ak budete chcieť počas večera prísť na chuť progresívnejšiemu soundu, druhý stage vám tak určite vyhovie.

Brány pražského klubu Mecca sa otvoria presne o 22:00 hod. Vstupenky si môžete v predpredaji zakúpiť na stránke https://tickets.mecca.cz.

Stôl v klube Mecca si môžete zarezervovať cez email  reservation@mecca.cz alebo telefonicky na: +420 734 155 300

Ak ste užívateľmi facebooku a plánujete v sobotu 18. 05. 2013 na Ear-Gasmic zavítať, môžete sa pridať aj priamo do našej udalosti https://www.facebook.com/events/506523309379884/?fref=ts prípadne na našu fan page https://www.facebook.com/eargasmic.official

Tešíme sa na vás a veríme, že si spoločne všetkých 13 DJov v tento večer naplno užijete. DESIRE TO TRANCE!

Ear-Gasmic: Trance Battle Edition – 18. 05. 2013
Miesto: klub Mecca, U Průhonu 3, 170 00 Praha, Czech Republic
Start: 22:00 hod., End: 06:00
Line-up – mainstage: SEAN TYAS (USA) vs GREG DOWNEY (UK), ALEX M.O.R.P.H. (DE) vs WOODY VAN EYDEN (NL), Ear-GasmiX (1 hour trance classics set) by JoshJoy (SK) vs Martin Michniak (SK) vs Unbeat (SK), Martin Michniak (SK) vs Johnny Da Fox (SK), Joe Cormack (CZ) vs Sandeagle (CZ). ENERGY SISTEM STAGE: Athro (CZ), Maicuss (CZ), David Justian (CZ)

Pre-sale: https://tickets.mecca.cz
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=IEfXiB-Btts&feature=youtu.be
Facebook: https://www.facebook.com/eargasmic.official
Web: https://www.ear-gasmic.com
Event: https://www.facebook.com/events/506523309379884/?fref=ts

Zdroj: Ear-Gasmic