Džezáky 2013 poznajú prvého interpreta!

Uplynulý víkend patril v Bratislave jesenným džezákom. Aj napriek tomu, že 38. ročník Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa 2012 skončil len pred pár dňami, už teraz poznáme nielen termín 39. ročníka, ale aj prvého interpreta! Bratislavské Jazzové Dni 2013, ktoré sa budú konať 25. až 27. októbra, otvorí svojím koncertom Martin Uherek Quartet.

Uplynulý víkend v bratislavskej Inchebe vystúpilo v rámci jesenného hudobného sviatku, Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa 2012, dvadsaťjedna interpretov. Jednoznační headlinerom, hviezdam svetových pódií zdarne sekundovali začínajúce kapely či mladé talenty. Každý fanúšik a návštevník si našiel určite viac ako jedného osobného favorita, takmer všetci návštevníci sa jednoznačne zhodovali, že hviezdou festivalu sa stala americká diva Dianne Reeves, mnohých prekvapil talent a vystúpenie Elif Caglar z Turecka, či džezovo šarmantný Mario Biondi.

Už po tretí raz dostali na džezákoch šancu vystúpiť a predstaviť sa aj mladé, talentované kapely. Mnohé kapely naživo prekvapili a získali si nových fanúšikov. Víťaz však môže byť len jeden a tak je to aj v prípade súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP. Spomedzi hlasovania na internete a hlasov odovzdaných na festivale sa víťazom sa stal Martin Uherek Quartet. Jazzová formácia vznikla začiatkom roka 2008 ako skupina nádejných mladých muzikantov zhromažďujúcich sa okolo významného džezového muzikanta a pedagóga Klaudia Kováča v Banskej Bystrici. Na festivale sa predstavili v zložení Martin Uherek (saxofón), Jakub Tököly (klavír), Peter Korman (kontrabas) a Pavol Blaho (bicie). Títo úspešní mladí muzikanti otvoria Bratislavské Jazzové Dni 2013 svojím koncertom 25. októbra o 19:00 hod!

Viac informácií na www.bjd.skwww.facebook.com/bjd.sk

Zdroj: BJD
Foto: Ivan Kelement, BJD