Dunagest: Festival tolerancie už zajtra!

Už po druhý krát sa v Dunajskej Strede (Trhovisko) od zajtra 22.7. 2011 až do nedeľného rána koná – najväčší rockový festival na južnom Slovensku s názvom DUNAFEST, ktorý má ušľachtilý cieľ a tým je tolerancia. Všetci ste srdečne pozvaní.

Jury (spevák skupiny Konflikt): „Festival organizujeme na základe priateľstiev, ktoré máme nielen my ako ľudia z brandže, ktorí sa poznajú už mnohé roky, ale hlavne ako reakciu na rôzne pokusy politikov nahovoriť ľuďom na oboch stranách Dunaja, že si nerozumieme. Opak je však pravdou. Minuloročná účasť viac ako 5.000 ľudí na rozbiehajúcom sa festivale dokázala, že hudba je mostom, ktorý spája. Hudba nepozná hranice, národnosť, vek, farbu pleti a dokonca ani jazykové bariéry. Je jej dobre všade tam, kde sú ľudia, ktorí sa chcú baviť. A DUNAFEST je toho dôkazom“.

Brány prvého ročníka DUNAFESTU prekročili tisícky ľudí zo Slovenska i Maďarska bez rozdielu veku, spájala ich dobrá nálada a chuť sa baviť. Veľkou zaujímavosťou DUNAFESTU je rozloženie kapiel, ktoré mapuje hudobnú scénu na Slovensku i Maďarsku. Spolu sa nám počas dvoch festivalových dní predstaví 18 hudobných skupín z oboch krajín. Každú krajinu bude reprezentovať zhodne 9 skupín, ktorí sa už teraz veľmi tešia na festival, ktorého hlavným heslom je „TOLERANCIA“. Tohto ročnými „ťahákmi“ sú : TANKCSAPDA, Arzén, Pannonia allstars Ska Orchestra, Konflikt, Desmod, Rómeó Vérzik, Slobodná Európa, Polemic, Tublatanka, Horkýže Slíže, Demjén Ferenc a mnoho ďalších. Viac na www.dunafest.sk. Vstupenky zakúpite jednodňové a dvojdňové vstupenky v cene 12 € a 20 € .

Minulý rok sa na pódiu vystriedali najväčšie hviezdy z oboch krajín, za všetkých spomenieme: Konflikt, Zuzana Smatanová, OMEGA (HU), Para, Pogolkép (HU), Polemic, Rómeo Verzik (HU) a mnoho ďalších.

DUNAFEST

Zdroj: Agentúra DUNA
Publikoval: Redakcia GREGI.NET