Dramaticky Mladí 2012: Výzva pre dramaticky mladých!

Do súťaže DRAMATICKY MLADÍ 2012 sa môže zapojiť každý, kto má zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať divadelnú hru.

Divadelný ústav Bratislava vyzýva všetkých mladých dramatikov do 18 rokov, aby neboli dramatickí iba doma, ale svoje texty poslali do súťaže.

Uzávierka tretieho ročníka súťaže o najlepší dramatický text pre autorov do 18 rokov DRAMATICKY MLADÍ 2012 je 20. mája 2012. Texty pošlite na dramatickymladi@gmail.com alebo na adresu Divadelný ústav, Jakubovo nám. 12, 813 57 Bratislava – heslo „Dramaticky mladí“.

Dramaticky mladí je súťaž Divadelného ústavu o najlepší dramatický text autorov do 18 rokov. Môže sa jej zúčastniť každý, kto má zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať divadelnú hru. Prihlásené texty posúdi odborná porota. Tematické zameranie textu je ľubovoľné. Na výhercov čakajú atraktívne ceny.

Súťaž DRAMATICKY MLADÍ je jednou z aktivít Divadelného ústavu v rámci medzinárodného projektu Platforma 11+. Projekt, podporený EÚ, združuje 13 divadiel a divadelných centier z 11 krajín Európy so špeciálnym záujmom o cieľovú skupinu dospievajúcich mladých ľudí. Prioritným cieľom projektu je rozvoj kreatívnej komunikácie medzi divadlom a mladým človekom.

Viac informácií o súťaži a archív predchádzajúcich ročníkov nájdete na:
https://www.theatre.sk/sk/aktivity/sutaz-textov-dramaticky-mladi/dramaticky-mladi-2012/

Dramaticky Mladí 2012
pre zväčšenie kliknite na obrázok

Zdroj: Divadelný ústav / Theatre Institute
Publikoval: Redakcia GREGI.NET