Dobrý Festival 2011: Kamión Skunk Anansie potrebuje špeciálne povolenia pre príchod na Slovensko!

Britská rocková kapela Skunk Anansie, ktorá začiatkom júla vystúpi na Slovensku, zavarila organizátorom. Ich kamión s aparatúrou potrebuje špeciálne povolenia na prejazd tromi európskymi krajinami.

Organizátori Dobrého festivalu, ktorý sa bude 2. a 3. júla konať v Prešove, v posledných dňoch riešili špeciálne povolenia na prejazd kamiónu hviezdy festivalu, kapely Skunk Anansie. Tí si kamiónom privezú až 24 ton vlastnej techniky a špeciálneho osvetlenia.

Skunk Anansie

Keďže Skunk Anansie hrajú pred prešovským festivalom v Rumunsku, bolo potrebné zabezpečiť povolenie na prejazd kamiónu cez Rumunsko, Maďarsko a Slovensko, nakoľko v prázdninovom období je takmer vo všetkých európskych krajinách zákaz jazdy pre nákladné autá ťažšie ako 7,5 tony.

„Po množstve telefonátov sa rumunský prejazd podarilo pomerne bezproblémovo zabezpečiť a zistili sme veľmi pozitívnu informáciu, že Maďarsko, ako aj Slovensko majú špeciálnu výnimku pre kultúrne podujatia. Takže nakoniec všetko dobre dopadlo a na Skunk Anansie sa veľmi tešíme,“ hovorí Miro Tásler, hlavný organizátor festivalu na prešovskej Delni. Fanúšikovia si teda budú môcť vychutnať koncert tejto britskej kultovej kapely v druhý deň festivalu, v nedeľu 3. júla.

Dobrý Festival kompletný program
pre zväčšenie programu kliknite na obrázok
Dobrý Festival

Zdroj: Dobrý Festival
Publikoval: Redakcia GREGI.NET