„Dobře nám tak!“ odkazuje klipom Janek Ledecký s kapelou ženTOUR.

Skupina ženTOUR Janka Ledeckého a Honzy Černého představuje videoklip ke skladbě „Dobře nám tak!“, který avizuje vydání nového alba. Novinková deska „ženTOUR007“ bude první od roku 1991, kdy vyšel zatím poslední albový počin kapely s hitem „Proklínám“. Autorem hudby všech písní je Honza Černý, texty napsal Janek Ledecký.

Foto_Dobre_nam_tak_002

„To, co mě na současném vývoji naší společnosti děsí nejvíc, je ta nepoučitelnost z předchozích nezdarů“, vyjádřil se k novému klipu Janek Ledecký. „Oponenti namítnou, že negativa EU se přeci nedají srovnávat s fašistickým nebo komunistickým režimem. A já na to říkám: víte, proč katolická církev své odpůrce neupaluje? Ne proto, že by nechtěla, ale protože jí to doba nedovolí. A tak se necháme po pár letech relativní nezávislosti zblbnout, že je třeba se opět přimknout k tomu dubisku, tentokrát ne však slovanskému, ale evropskému. Dobře nám tak. Když jsme blbí.“, dodal k námětu písně Ledecký.

Janek_Ledecky_foto

Novinkové video sestříhal z archivních záběrů přelomových okamžiků českých dějin režisér MgA. Karel Greif. Po vydání alba budou následovat klipy ještě k několika dalším skladbám.

Foto_Dobre_nam_tak_001

„Na podzim 2014 je plánováno rozsáhlé koncertní turné po České Republice a Slovensku, kde zazní novinky i největší hity skupiny“, uvedla manažerka skupiny Štěpánka Kubíčková. „Několik exkluzivních koncertů čeká ženTOUR ale již v jarních měsících“, dodala.

Zdroj: Kontra Production