Do Bratislavy zavíta Eddie Izzard!

Eddie Izzard, označovaný za jedného z najznámejších a najrešpektovanejších komikov, po prvýkrát prichádza do Bratislavy! Svetoznámy zabávač predstaví svoju comedy show Force Majeure už 25. marca v Istropolise.

John Cleese z Monty Pythons ho nazval „Zblúdilým Pytónom“. Eddieho humor totiž ocenia všetci milovníci „Pythons“. 

Tento muž-zabávač a tiež skvelý imitátor dokáže majstrovsky rozprávať o “hovadinách” v umeleckej forme. 
Britský herec známy z filmov, televízie i divadla navštívi v marci naše hlavné mesto. Jeho umenie poznáme napríklad z filmov Dannyho jedenástka, V tieni upíra, Valkýra, Superhrdinovia či Zamatová extáza. 

Takmer tri roky po odštartovaní cesty okolo zemegule sa komik, herec, maratónsky bežec a eurofil Eddie Izzard chystá zrealizovať svoj neoficiálny rekord – vystúpiť so svojou show vo viac ako 28 štátoch sveta (a troch jazykoch). Z Moskvy cez losangeleský Hollywood Bowl a zástavkami vo vypredanom londýnskom West Ende a 49 amerických štátoch mieri Eddie so svojou show Force Majeure (čo v preklade z francúzštiny znamená „vyššia moc“) do Európy.

Ide o jeho najrozsiahlejšie turné a nám je cťou, že jedna zo zastávok bude u nás, na Slovensku. 
Show prebehne v anglickom jazyku bez tlmočníka.

„Kráľ vesmíru – Geniálny komik – Vtelenie zábavy“ ***** The Telegraph

„Národný poklad“ The Guardian

„Génius komédie“ New York Times

Britský herec a komik Eddie Izzard debutoval v londýnskom West Ende so stand-up show Live at the Ambassadors v roku 1993. Následne cestoval po mnohých krajinách s úspešnými, vypredanými a kritikou ocenenými  predstaveniami Definite Article, Dress To Kill, Glorious a Stripped. Získal niekoľko cien, vrátane dvoch sošiek Emmy. Patrí do štvorice komikov, ktorí vystupujú v Madison Square Garden v New Yorku a ako úplne prvý stand-up preformer vystúpil v roku 2011 v legendárnom Holywood Bowl. Jeho turné zahŕňa vždy Francúzsko, Nemecko a Španielsko, kde vystupuje v jazykoch týchto krajín. Svoje predstavenia má v pláne realizovať aj v ruštine a arabčine.

Eddie sa koncom februára objaví v animovanom filme Rock Dog (Bodi: Psia Superstar). V súčasnosti dokončil nakrúcanie filmu Victoria and Abdul s režisérom Stephenom Frearsom, kde stvárnil Bertieho, princa z Walesu, po boku kráľovnej Viktórie – herečky Judi Dench.

Predpredaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=23331
FB event: https://www.facebook.com/events/1633650700275129/
Web: https://www.eddieizzard.com/

Zdroj: KVAS