Divokej Bill oslavuje 20 rokov na scéne!

Narodeninové oslavy zavŕši presne o rok veľkým koncertom!

Rok 2018 je míľnikom v existencii českej kapely Divokej Bill, ktorá oslávi už 20 rokov na hudobnej scéne. Jubileum sa Billovia rozhodli osláviť s fanúšikmi naozaj veľkolepo – presne o rok od dnešného dňa, 24. januára 2019 koncertom v pražskej O2 Aréne. Vstupenky sú už v predaji.

Rok 2017 bol pre Divokého Billa náročný, ale aj nadmieru úspešný. V máji dokončili a vydali nový album TSUNAMI, s ktorým vzápätí vyrazili na turné po Čechách. Celkovo 23 koncertov od mája do septembra videlo sedemdesiat tisíc ľudí. Jeseň prebehla v znamení slovenského turné, a ešte pred ním stihla kapela nakrútiť nový videoklip k singlu Jaro z ich nového albumu.

„Dlho sme premýšľali, ako poňať oslavu našich dvadsiatich narodenín. Bolo jasné, že chceme našim verným priaznivcom poďakovať, že pri nás stoja a naša hudba ich stále baví. A tak z rôznych návrhov a nápadov sa začal pomaly kryštalizovať jeden v podobe toho, čo vieme a robíme aj po tých rokoch najradšej. Teda veľkého koncertu, kde sa všetci stretneme a spoločne zrekapitulujeme uplynulé dve koncertné dekády. Aby všetko prebehlo tak ako má a koncert bol komfortný, tak prvá voľba padla na pražskú O2 Arénu. Je to samozrejme trochu adrenalín, ale ten k nám patrí a tešíme sa na to,“ hovorí Divokej Bill.

Kapela má za sebou koncoročný zaslúžený oddych a v týchto dňoch už začína s prípravami na avizovaný koncert. Aby toho nebolo málo, v závere februára si odskočí odohrať koncert do klubu 229 Venue v centre Londýna.

Viac info:
www.divokejbill.cz
www.facebook.com/divokejbill

Zdroj: TS
Foto: Rada Dubská