DIDO vydala nový album Still On My Mind.

Britská speváčka a skladateľka DIDO bola jednou z najväčších popových senzácií ostrovnej hudby na prelome milénia. Londýnska rodáčka, vlastným menom Dido Florian Cloud de Bounevialle O’Malley Armstrong, sa preslávila debutom No Angel z roku 1999, ktorého sa najmä zásluhou hitov Thank You, Here With Me a Hunter predalo cez dvadsať miliónov nosičov. Podobne úspešný bol aj jej nasledujúci album Life For Rent z roku 2003, pričom oba sa radia k najpredávanejším nahrávkam v celej histórii britskej pop music.

Na svoj piaty štúdiový počin Still On My Mind nechala Dido svojich fanúšikov čakať dlhých šesť rokov. Album, ktorý už na jeseň roku 2018 predznamenával singel  Hurricanes a v januári 2019 nasledovala pieseň Give You Up. Väčšinu materiálu na nový album zložila a nahrala spoločne so svojim bratom, ktorý je pod umeleckým menom Rolo, členom slávnej skupiny Faithless.

Zvuk platne je podľa vlastných slov speváčky návratom k jej hiphopovým a folkovým koreňom. Still on My Mind je cesta pokoja a ľahkej elektroniky s úžasným prínosom jej zamatového hlasu. 

Zdroj:TS