Deň otvorených ateliérov® 2020 – aktulizovaná

S poľutovaním si Vám dovoľujeme oznámiť, že podujatie Deň otvorených ateliérov 2020 bude vzhľadom k nepriaznivej situácii v SR v súvislosti so šírením pandémie COVID-19 a na základe vyhlásenia Núdzového stavu v SR a s prihliadnutím na opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia v termíne 24. 10. 2020 zrušené a presunuté na základe uvoľňovania situácie v termíne od decembra 2020 do júna 2021.

O presnom termíne konania podujatia Vás – výtvarníkov ako aj širokú verejnosť, budeme s dostatočným predstihom informovať.

Srdečne Vás pozývame vychutnať si momenty dotyku s krásou a nahliadnuť do ateliérov umelcov Bratislavského samosprávneho kraja počas Dňa otvorených ateliérov® – 24. 10. 2020 – Modra, Častá, Budmerice, Vinosady, Pezinok, Limbach, Svätý Jur, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Bratislava–Vajnory, Bratislava, Bratislava-Devínska Nová Ves, Stupava, Lozorno.

V sobotu 24. 10. 2020 od 10.00 do 21.00 ŠTYRIDSAŤSEDEM VÝTVARNÍKOV z TRIDSIATICH TROCH ATELIÉROV, DVE TVORIVÉ DIELNE a SEDEM VÝSTAV v rámci Bratislavského kraja sprístupnia svoje tvorivé priestory v Modre, Častej, Budmericiach, Vinosadoch, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Chorvátskom Grobe, Ivanke pri Dunaji, Bratislave–Vajnoroch, Bratislave, Bratislave-Devínskej Novej Vsi, Stupave a Lozorne.

Deň otvorených ateliérov je jedinečnou príležitosťou pre milovníkov umenia, amatérskych tvorcov, ale aj zvedavcov spoznať svet, v ktorom tak amatérski ako i profesionálni výtvarníci tvoria, kde vdychujú, prostredníctvom svojho talentu a z hĺbky svojho ducha, krásu matérii a tá sa potom vyníma v galériách, interiéroch, či exteriéroch, alebo priamo u Vás doma. Je to šanca pre Vás na krátky rozhovor s Vašimi obľúbenými autormi, výmenu názorov a vzájomnú inšpiráciu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

  • Pýtate sa ako na to?

Odhliadnuc od premenlivého jesenného počasia, si môžete bez obáv vopred naplánovať prehliadku ateliérov a výtvarných dielní autorov s pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji, stačí si zapamätať termín – sobotu 24. 10. 2020.

  • Kde nájdete otvorené ateliéry?

Indície vedúce do ateliérov jednotlivých autorov, ich adresy a GPS, nájdete v elektronickej forme na webovej stránke Malokarpatského osvetového strediska v Modre, tu bude zverejnená elektronická mapka na stiahnutie a bulletin s mapkami a so zoznamom jednotlivých umelcov a vyznačenými miestami –
www.moska.sk/podujatia/den-otvorenych-atelierov-2020/
www.facebook.com/Moska.sk
www.facebook.com/events/348247559879270/

Tlačené bulletiny s mapkami nájdete začiatkom októbra na pultoch informačných kancelárií:

  • Mestské informačné centrum Pezinok, M. R. Štefánika 1, Stará radnica
  • Infocentrum Svätý Jur, turistické informácie a umelecká galéria, Prostredná 64
  • Turisticko-informačné centrum Modra, Štúrova 59
  • Turistické informačné centrum Bratislava, Klobučnícka 2
  • Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava, Agátová 9

Filmový seriál z Dňa otvorených ateliérov 2019 môžete sledovať na:
www.youtube.com po vyhľadaní Deň otvorených ateliérov 2020
www.vimeo.com/moskamodra
www.facebook.com/Moska.sk

  • Deň otvorených ateliérov 24. 10. 2020

Spoločne s Vašou rodinou, alebo s priateľmi preskúmajte brožúru DOA a rozhodnite sa pre miesta, ktoré Vás najviac lákajú. Možno si v toto sobotňajšie ráno trochu privstaňte, už len preto, aby Vaša cesta po ateliéroch bola čo najpestrejšia a zastihli ste od 10. do 21. hodiny čo najviac umelcov. Ateliéry na danej adrese budú označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. Už v prvom ateliéri, do ktorého zavítate, si môžete vyzdvihnúť tlačený bulletin s adresami ateliérov zúčastnených výtvarníkov.

Prajeme Vám šťastnú cestu a veľa zážitkov

Zdroj: TS