Decadance už túto Sobotu v Metroklube v Šali!

Už tento weekend sa môžete tešiť posledný Decadance pred dvojmesačnou letnou prestávkou.  Tentokrát sa pripravte na lightovejší večer v rytmoch liquidu, neura a drum & bassu.

Predstavme si v skratke večerný line up. Headlinermi tohto večera sú už známe mená slovenskej dnb scény a to Lixx a Kukurica.

DJ Lixx, rodák z Trnavy. Michal sa s tou elektronickou dostal do kontaktu v druhej polovici 90-tych rokov a zvuk projektov ako Prodigy, Baby D, Jam&Spoon, či U96 predurčil jeho smerovanie cez rave, hardcore a trance ku klubovému technu a house, ktoré boli v tom čase na Slovensku na vrchole. Tak ako každý, aj on sa ako DJ vyvíjal. Spočiatku bol jeho doménou temný a trvdý drum&bass, ale postupným hudobným zrením jeho vkus nabral na šírke až do dnešnej podoby. V jeho zbierke tak nechýbajú dosky od abstraktnejších záležitostí cez liquidfunk a tanečné pecky, až po energický neurofunk. V súčastnosti je Lixx popri všetkých svojich aktivitách najmä autorom a moderátorom pravidelnej drum&bassovej show SIGNAll_FM na Rádiu_FM, dvojnásobným držiteľom ocenenia ‘Najlepší slovenský DJ roku’ v ankete Slovak Drum&Bass Awards (2008/2009), no hlavne človekom, pre ktorého je hudba prirodzenou a neoddeliteľnou súčasťou života.

DJ Kukurica pôsobil na slovenskej dnb scéne najskôr ako fotograf. V roku 2003 sa prvý krát dostal do kontaktu s gramofónmi v Pišťanskom klube 22, kde pod dohľadom známeho DJ-a Bugana začína trénovať s partiou kamarátov (Cuben,Stanley,Wiruz). Po krátkom čase absolvoval svoje prvé vystúpenie v spomínanom klube 22. O jeho talente sa dopočul Larry (L Plus), ktorý ho pozval na pravidelnú SIGNALL NITE do bratislavského klubu Galéria Duna. Následne bol DJ Kukurica prijatý do SIGNALL crew. Koncom roku 2004 sa stal víťazom súťaže v DJ-skej zručnosti – Jim Beam Music Wanted DNB DJ. Tento veľmi rýchly nástup na scénu mu zabezpečil pravidelné hrania v kluboch a na festivaloch nie len na Slovensku. Spolu s producentom L Plus (Viper Recordings) a DJom Lixxom je členom SIGNALL crew a taktiež rezidentom populárnej dnb noci – Beatz v Trnave.

DJ Adrum. Tento mladík pochádza z kolísky slovenskej kultúry z mesta Martin. K drum and bassu sa dostal už ako 15 ročný, keď ho kamaráti prvý krát stiahli na už vtedy kultovú párty s názvom Trident. Po tom ako prvýkrát zažil čo to vlastne drum and bass je, hneď vedel že mu len počúvať nestačí.(je to klišé, ale je to proste tak..:)) Už počas štúdia na strednej škole začal zabàdať do programov ako Virtual dj a pod. kde zistil že spájať tracky je ozaj zábavné. Keď však okúsil čaro Pioneeru naplno mu podľahol. V súčastnosti hráva ako rezident na párty s názvom Biele Kocky. A však mohli ste ho vidieť aj na rôznych iných akciách ako napríklad Bass , Nuclear , Cranktime, Summit, Exemplars Drumtária, Project Dnb vs Psy , Bee Free….atd. Zahral si po boku djov ako Ed Rush, Counterstrike, Jubei, Mindscape, Jade, Mefjus, Brooklyn, Rido, B-complex a mnoho iných. Medzi jeho najobľúbenejšie a najpreferovanejšie skladby pri hraní patria najmä tie, ktoré sa radia medzi liquid funk a tanečnejšie subžánre drum and bassu.

Zvyšných troch pánov už určite poznáte, Grasshopper ako rezident a organizátor akcie Decadance, Pronk rezident a organizátor nitrianskych akcií Dnb Fusion a Mir-G, ktorého ste už mohli vidieť hrať na tíchto akciách.

Takže ľudia, nesedťe doma na zadkoch a v sobotu, 26.5.2012 sa vidíme v Metroklube v Šali…

Zdroj: Decadance
Publikoval: Redakcia GREGI.NET