Debutový album Patricie Janečkovej prevalcoval stálice slovenskej hudobnej scény!

Album Patricie Janečkovej sa stal najpredávanejším CD/DVD na portály Gorila.sk. Za posledný mesiac vedie nad stálicami Müllerom, Rytmusom či Žbirkom. Patricia sa ani vo sviatočnom období nezastaví.

Patricia Janečková

Už dnes vystúpi v Smetanovì síni Obecného domu v Prahe na 19. ročníku Adventného koncertu hviezd Harmonie s Petrom Dvorským, sopranistkou Dinara Alieva, tenoristom Raimondsom Bramanisom, Čestkým chlapčenským zborom a s Českým národním symfonickým orchestrom pod taktovkou Rastislava Štúra.

15. decembra Patriciu čaká Vianočný koncert Fragile a hostia kde vystúpi ako hosťka slovenskej a cappella skupiny Fragile spolu s – niekoľkonásobnými zlatými Slávikmi Janou Kirschner a Petrom Cmoríkom, víťazom poslednej česko-slovenskej Superstar Lukášom Adamcom a 9 -ročnou Aničkou Oláhovou, víťazkou Rómskej superstar.

Patricia Janečková

Dva dni pred Štedrým večerom, 22. decembra vystúpi na Vianočnom koncerte s finalistami súťaže Česko.Slovensko má talent 2011, operným triom La Gioia v kostole sv.Martina v Martine.

Mimoriadne talentovaná 13-ročná operná speváčka Patricia Janečková (1998) spieva od svojich štyroch rokov a je výnimočným zjavom na súčasnej hudobnej scéne, pričom odborná hudobná verejnosť vyzdvihuje predovšetkým jej nesmiernu hudobnú vyzretosť, intonačnú čistotu a kultivovanosť hlasu. Zo všetkých hudobných žánrov ju odmalička najviac fascinovala opera. Prvé reálne kontakty s operným javiskom absolvovala už ako členka Operného štúdia Divadla Antonína Dvořáka v Ostrave. Ako 10-ročná zvíťazila v konkurze ostravskej Janáčkovej filharmónie a dostala po prvýkrát možnosť zaspievať si so symfonickým orchestrom. V roku 2010 sa stala absolútnou víťazkou súťaže Talentmania.

V priebehu nasledujúceho roku nasledovalo nahrávanie debutového CD albumu i prvý verejný celovečerný recitál v sprievode symfonického orchestra v rámci Viva Musica! festivalu. V súčasnosti navštevuje súkromné hodiny spevu u vyhľadávanej českej opernej speváčky a pedagogičky Evy Dřízgovej-Jirušovej a po skončení štúdia na základnej škole sa chystá študovať operný spev do zahraničia.

Zdroj: Barbora Drahovská – PR manager pre SR – Patricia Janečková
Publikoval: Redakcia GREGI.NET