Debutové album Eternal Seekers vychází u Animal Music v nové podobì a s bonusem!

Soubor Eternal Seekers vydal v roce 2008 debutové eponymní album, za které Lenka Dusilová obdžela Andìla jako zpìvačka roku. Kromì ní tvoří soubor klavíristka Beata Hlavenková a členové Clarinet Factory. Album, které poslední dva roky chybìlo na trhu, nyní vychází s novým obalem a s bonusem u Animal Music.

Zatímco album Eternal Seekers potvrzovalo po vydání své kvality, nacházelo posluchače a sbíralo nadšené kritické ohlasy, vìnovali se všichni zúčastnìní svým sólovým projektùm. Lenka Dusilová nedávno vydala vynikající sólové album Baromantika, za které opìt získala Andìla jako zpìvačka roku, Beata Hlavenková vydala v roce 2009 své autorské album Joy For Joel ve spolupráci s hudebníky z USA a Kanady, které bylo nominováno na Andìla v žánrové kategorii jazz a blues, spolupracovala s Lenkou Dusilovou na albu Baromantika a účastnila se mimo jiné též nahrávání alba skupiny Face of the Bass s Jaromírem Honzákem (2011), které bylo rovnìž nominováno na Andìla v žánrové kategorii jazz a blues.

Eternal Seekers

Clarinet Factory vydali v roce 2010 album Out Of Home (na nìmž spolupracovali s Alanem Vitoušem, Lenkou Dusilovou a Epoque Quartetem) a pro výstavu obrazù Amadea Modiglianiho vytvořili kompozice zachycené na albu Echoes Of Colours (2010). Nezaháleli ani hosté Eternal Seekers – kontrabasista Tomáš Liška vydal sólové album Invisible World (2009) nominované na Andìla v žánrové kategorii jazz a blues a účinkoval na albech Points, Mateje Benka, Druhé trávy, Cyrille Oswalda, Tomáše Hobzeka a Steva Walshe; kapela Vertigo, jejímž členem je bubeník Dano Šoltis (taktéž spolupracující s řadou dalších umìlcù), vydala v roce 2011 album Metamorphosis, za které obdržela Andìla v kategorii jazz a blues. Lenka Dusilová a Beata Hlavenková v roce 2011 vytvořily spolu s Michalem Ratajem hudbu k filmu Roberta Sedláčka Rodina je základ státu, který se stal filmem roku v Cenách české filmové kritiky.

Autorem nového obalu alba Eternal Seekers je Aleš Najbrt, v bookletu jsou použity fotografie Petry Hajské ze křtu alba při koncertu v kostele Pražská křižovatka. Bonusem je dosud nevydaná nahrávka písnì “Smiluje”, kterou Eternal Seekers pořídili pro film Rodina je základ státu; toto akustické provedení skladby vytváří zajímavý kontrast k nahrávce téže skladby na albu Lenky Dusilové Baromantika. Album je na trhu v distribuci Supraphonu, a to včetnì digitální distribuce (zejména na portálu supraphonline.cz), stejnì jako všechny ostatní tituly Animal Music.

ETERNAL SEEKERS chystají na rok 2012 koncerty, zejména na rùzných festivalech, zatím jsou v plánu následující vystoupení:
31.3.2012 Kralice na Hané – Hudební festival Haná
13.4.2012 Polička – Polička Jazz

Eternal Seekers: www.eternalseekers.cz
Oficiální stránka Animal Music: www.animalmusic.cz

Katalogové číslo alba: ANI 029-2
EAN: 8594155998050
design obalu CD © Aleš Najbrt (Studio Najbrt), 2012
fotografie v tiskové zprávì © Tomáš Třeštík, 2008
© Petr Ostrouchov (Animal Music), 2012

Eternal Seekers

Zdroj: 2media.cz s.r.o.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET