DAWE WHITE PRINÁŠA S NOVÝM ALBUMOM HYMNU PRE MUŽOV V SKLADBE “IDEME VON S MOJIMI BOYZ” ČI PRE ŽENY EMOTÍVNE ZIMOMRIAVKY!

Konečne sme sa dočkali ! Mladý a talentovaný raper pôvodom z Izraela, DAWE WHITE po hite “LALAPAMPAM”, s ktorým sa predstavil na slovenskej hudobnej scéne konečne po rokoch vydal svoj prvý album s názvom “Budem Hviezda”! S debutovým albumom vydal aj skladbu “Ideme von s mojimi boyz”, ktorá sa obratom dostala do trendov a jej zvučný refrén sa stal akýmsi manifestom pre všetkých mužov. Od vydania albumu však vyšli snímky ku skladbám “Chcem byť len s tebou” a klip bez názvu venovaný všetkým fanúšikom.  

Debutový projekt dostal názov BUDEM HVIEZDA” a v jeho trackliste nájdeme 13 trackov, v ktorých sa vystriedali rôzne žánre od funky až po rock. Prvou skladbou z albumu bol banger „Besa Mi Culo“ do známej hudby, aj keď v tom čase ešte nebolo jasné, či sa track vlastne na spomínanom projekte ukáže, no fanúšikovia si ho doslova vyprosili.

„Začiatkom roka som si ani nepomyslel, že budem robiť album. Potom sa však stalo to, že Figy K.O. ma vzal na jednu súkromnú akciu, kde som bol ako prekvapenie ku jeho známemu Jožkovi Varečkovi, ktorému som sa páčil a povedal mi, že mi pomôže s hudbou…“ , vysvetľuje vznik procesu Dawe.

https://www.youtube.com/watch?v=1Cu4DMCg_sY

Práve vďaka takémuto náhodnému stretnutiu vlastne vzkrsla v tom čase myšlienka albumu, na ktorom Dawe White pracoval dva mesiace.

„Posúvam sa celý život, a podľa mňa sa tak posúvajú všetci. Prišiel ten čas, kedy som už vedel čo chcem, t.j. aké beaty, akú hudbu, aký štýl. Vždy sa riadim emóciami a neriadim sa žiadnym umelým príbehom. Všetko, čo píšem a všetko čo robím je real, a podľa mňa som sa určite posunul najmä preto, že som nikdy nerobil hudbu podľa toho aký je práve trend, ale podľa toho ako som to cítil ja. Práve preto si myslím, že je to vidieť a počuť aj na tomto albume“, hovorí interpret.

Námet videoklipu vymyslel Dawe sám rovnako ako aj koncept celého projektu, kameru a strih klipu poriešili BROpicture, o mix a master sa postaral DJ MikroMan.

„Chcel som motorkárov, pretože táto skladba je o chlapcoch, čiže som ju chcel i presne tak poňať. Doteraz tie songy čo som dával von boli skôr o ženách, ale teraz som chcel urobiť vec pre chlapcov, ktorí keď pôjdu von, tak sa budú môcť oprieť práve o tento song. Chcel som teda ukázať, že aj my chlapi sme tu. Ale zase skoro všetky ostatné veci na albume sú skôr o ženách, ciže je to v rovnováhe“, uzatvára White.  

Poďakovanie:

Veľmi podstatným menom, bez ktorého by album BUDEM HVIEZDA nevznikol, je práve spomínaný Jozef Varečka. „Vďaka nemu som sa mohol rozrásť a nájsť si svoje hranice niekde úplne inde, ako predtým,“ hovorí Dawe. Jožko Varečka (PROPHARMA GROUP) je hlavným sponzorom a pomáha mladému intepretovi v jeho ceste s jasnou vierou v jeho víziu. „Som mu veľmi vďačný za to, že mi verí a našiel som v tejto jeho spoločnosti zároveň i novú rodinu, ktorej môžem veriť. Konečne som tam, kde som chcel byť celý život. To, čo som hľadal posledných sedem rokov, presne to som teraz našiel. Samozrejme neberiem to tak, že som mal šťastie, ale že som makal celé tie roky od rána do večera. Pretože nejde o to, koľko peňazí do teba niekto dá, ale o to, koľko si ty ochotný makať.“Ďalším významným menom je rovnako spomínaný Figy K.O., ktorý mladému interpretovi pomáha s organizačnými záležitosťami – keď je potrebné o čosi sa postarať, Figy K.O. to vie zariadiť. Dawe sa sám však stará o celý svoj koncept. „Napriek všetkej tej obrovskej pomoci môjho okolia si dávam záležať na tom, aby to čo robím, bolo odrazom iba mojich vlastných myšlienok a predstáv.“

Viac info:
https://www.youtube.com/watch?v=1bhU35IKlM8
https://www.youtube.com/watch?v=1Cu4DMCg_sY
https://www.youtube.com/watch?v=UOOB6MCe-mQ

Nový album: https://shop.rukahore.sk/dawe-white/cd-budem-hviezda
INSTAGRAM: https://instagram.com/dawewhite
FACEBOOK: https://www.facebook.com/DaweWhiteofficial/

Zdroj: PR/BRAND MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ/RUKA HORE
Foto: youtube Dawe White