David Pomahač vydává živák a chystá livestream z Litomyšle.

David Pomahač vydává na Bandcampu záznam živého koncertu z Café v lese s poměrně unikátním datem vzniku – 11. března 2020. Jen pár hodin před prvním lockdownem České republiky pokřtil písničkář svou první sólovou desku Do tmy je daleko, během večera ale přehrál se svým synem Jáchymem i několik dosud nevydaných písní, které zazní právě v živém provedení na Live 11/3/2020.

Mysleli jsme si, že měsíc po vydání alba, tedy už na jaře to krásně oslavíme a uděláme si to hezký. 11. březen se nám líbil. Od 12. byl lockdown a všechno je od tý doby jinak. Deska Do tmy je daleko o hledání světla v temnotě dostala úplně jinej rozměr.“ Vzpomíná Pomahač.

Pomahač prošel kapelami Bez peří, Houpací koně, doprovodnou kapelou Xaviera Baumaxy, roku 2010 založil urban-folkové duo Kieslowski. Jeho sólový debut Do tmy je daleko se umístil v první dvacítce celoroční hitparády Velká Sedma Radia 1, v žebříčku nejlepších desek roku 2020 časopisu Full Moon, v první desítce nejlepších alb roku dle serveru Musicserver.cz i výběru nejlepších desek radia Expres FM.

V současnosti pracuje na druhém studiovém albu. 20. března vystoupí v livestreamu z  Music clubu Kotelna v Litomyšli. Spolu s Jáchymem Pomahačem odehrají set složený z písní z Do tmy je daleko, éry Kieslowski i novinky z připravované desky. Podpořit kapelu můžete zakoupením virtuálního vstupné na https://www.donio.cz/DavidPomahac

Album Live 11/3/2020
https://davidpomahac.bandcamp.com/album/live-11-03-2020

www.facebook.com/davidpomahacmusic/
https://davidpomahac.bandcamp.com

Zdroj: TS