David Pomahač uvádí videoklip Za světlem.

První videoklip k albu Do tmy je daleko uvádí písničkář David Pomahač. Jeho ztvárnění se ujala umělkyně Lída Jakubův.

David Pomahač na svém sólovém debutu Do tmy je daleko pracuje s nelehkými tématy deprese, pocitu samoty, ztrát, neschopnosti opětování lásky i neustávající snahy o zlepšení a nacházení světla. Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban-folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v tvorbě, ať už v textech jdoucích na dřeň či příklonem k elektronice. Svůj podíl na tom nese i citlivá produkce Tomáše Havlena (Zvíře jménem podzim, Spomenik, Post-hudba aj.)

Lídinu práci dlouhodobě sleduji, dal jsem jí proto u prvního klipu své sólové dráhy naprosto volnou ruku, jak s výběrem písně, tak s realizací,” říká ke vzniku klipu Ke světlu David Pomahač.

Píseň Za světlem mě uklidňuje a znepokojuje zároveň. Vyprávíme o domě plného světel, oken, bytů a prázdnoty zároveň. Každý si občas připadáme jako cizinec ve svém městě či bytě, toužíme po sdílení obyčejných věcí. Za světlem má v sobě silnou poetiku a jakousi rutinu zároveň. Právě ta je vyjádřena pravidelným pohybem v souladu s opakujícím se rytmem. Melancholie je zachycena ve stínech a světlech, liniích, odrazech, vytvářejících  intimitu a cestu do lidského podvědomí,“ dodává Jakubův.

David Pomahač založil projekt Bez peří, devět let strávil v Houpacích koních, tři roky prožíval večírek doprovodné kapely Xaviera Baumaxy. Rok 2010 dal vzniknout duu Kieslowski.

Křest alba Do tmy je daleko proběhl v březnu Pomahače čekají také festivaly, třeba poličský Colour Meeting nebo Žižkovská noc.

Zdroj: TS