David Koller vydáva nový singel a klip My se vám ozveme. Upozorňuje na to, že dobrý sluha môže byť zlý pán.

Spevák, skladateľ a bubeník David Koller predstavuje nový klip a vizuálny koncept, do ktorého zarámuje v tomto roku celú svoju hudobnú tvorbu štartujúcu novinkou My se vám ozveme. Autorom hudby je Matěj Belko, textu Matěj Belko spoločne s Davidom Kollerom.

David Koller hovorí: „Klip je celý strihový, však sa nedalo hrať. Je to o tom, že Veľký brat nikdy nespí a vidí ťa nielen na cestách, na ulici, meria ti rýchlosť, teplotu a určite si ťa môže kedykoľvek vypočuť z tvojho telefónu, pozrieť do smsky, e-mailu a podobne. Už sme to tu mali a je to stále horšie. Vadí mi tá strata súkromia, čo spravidla predchádza strate slobody, ako vidíme v priamom prenose napríklad v Číne alebo inde vo svete.“ 

Klip vznikal v úzkom pracovnom kruhu. Réžie sa ujal Vít Hradil, ktorý o natáčaní povedal: „Klip vznikal v dobe prísnejšej karantény. Všetko bolo len o nás dvoch a bol to vyložene veľmi komorný priebeh natáčania. Ja, kamera a David. Nič viac.“

Nový videoklip My se vám ozveme využíva archívne zábery z inštruktážneho filmu, ktorý zachytáva spôsoby sledovania nepohodlných osôb z predrevolučných rokov. Bohatý archív záberov od sedmdesiatych rokov minulého storočia až po rok 1989 k použitiu uvoľnil archív Pamäti národa a komerčné archívy v USA.

Režisér Vít Hradil popisuje vznik celého klipu: „Zo záberov na mňa išla tieseň, a tá sa stala pre mňa hlavným prvkom. Pieseň nás ale stále vracala k tomu podstatnému. K strate súkromia. 

O to nám s Davidom išlo, na to sme chceli upozorniť. A na tom sa začalo stavať. Nič z toho, na čo poukazujeme v klipe, samozrejme nie je žiadna novinka. Nesnažíme sa tým otvárať oči, hovoriť niečo, čo by malo vyvolať uvedomenie si niečoho nového. Vôbec. Len si myslíme, že nie je od veci na tieto veci nezabúdať.“ 

Strata súkromia je ťažiskovým motívom singlu My se vám ozveme. Klip sa snaží priblížit to, ako sme o súkromí prichádzali pred desiatkami rokov a ako o nich ľahko prichádzame dnes, v „digitálnej“ dobe.

Grafickým prvkom zjednocujúcim aktuálnu tvorbu sa stal QR kód v podobe Davidovej tváre. Pri načítaní QR kódu, ktorý nájdete na plagátoch, tričkách či vo videoklipe, sa dostanete na špeciálnu podstránku, na nej bude David Koller postupne uverejňovať nové piesne a videoklipy.

Koncertné plány Davida Kollera a jeho skupiny, tak ako aj ostatných hudobníkov a umelcov, zasiahli bezpečnostné a zdravotné opatrenia prebiehajúce v jarných mesiacoch po celom svete.

„V našom nabitom koncertnom kalendári neostal kameň na kameni. Pripravujeme však nové koncerty, pre obmedzený počet návštevníkov. Veríme, že našich fanúšikov potešíme už čoskoro,“ hovorí Kollerov manažér Michal Očovan.

Zdroj: TS