Darujme deťom zážitok Objatie tónov!

Zdravotne a mentálne postihnuté deti zo zariadení domovov sociálnych služieb, detských domovov a špeciálnych základných škôl v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja sa môžu aj tento rok tešiť na darček v podobe benefičného koncertu Objatie tónov.

Priamo do ich sŕdc vkročia v nedeľu 27. januára 2013 v športovej hale v Leviciach legendárna Tublatanka a IMT Smile s lídrom Ivanom Táslerom. Exkluzívne z ďalekých severských krajín, Dánska a Faerských ostrovov, príde premiérovo na Slovensko objav roka 2012 na hudobných festivaloch a šesťkrát nominovaná na Dánske hudobné ceny 2012 skupina Dánjal so svojím delirickým kabaretom. Najviac sa teším na stretnutie so slovenským publikom a kontakt s ľuďmi. Vždy sa snažíme vydať zo seba maximum, aby sme publiku sprostredkovali najväčšiu možnú skúsenosť a zážitok. Sme ako dobre naolejovaný rozbehnutý stroj,“ zdôraznil spevák Dánjal á Neystabø z Faerských ostrovov.

Slovenský folklór predvedie v tanci a živej hudbe svetom scestovaný Folklórny súbor Devín. Tanečné kreácie na viacero spôsobov ponúkne nádejný spevák Zašo, Mažoretky zo Žemberoviec a exotické tance ZUMBA bude detičky učiť skúsená inštruktorka Lucia z Levíc. Na podujatí sa aktívne zúčastnia aj deti a klienti zo zariadenia  ZSS Svetlo z obce Olichov. „Objatie tónov sa stalo v Leviciach tradičným podujatím, z ktorého majú deti veľkú radosť. Viaceré z nich sa zúčastnili aj iných benefičných koncertov, kde si medzi sebou vytvorili kamarátske vzťahy, preto sa tešia nielen na umelcov a program, ale aj na priateľov z iných zariadení,“ uviedla spoluorganizátorka Objatia tónov a sympatizantka občianskeho združenia OSTROV Beáta Miškovičová.

Moderátorskú taktovku nad programom bude držať energická dvojica.  Známy spevák, humorista a  moderátor Marián Čekovský a nekonečnými nápadmi a  veľkou dávkou energie nabitý zabávač Jožo Pročko. Popoludnie v Leviciach ponúkne nielen pasívnu zábavu, ale mentálne a zdravotne postihnutí návštevníci koncertu sa budú môcť realizovať v rámci pripravených workshopov, kde sa naučia základy aerobicu, starodávnu lukostreľbu, enkaustiku, čo je maľovanie horúcim voskom, kreslenie na tvár, košikárstvo, modelovanie z hliny, pletenie náramkov, servítkovú techniku, Origami – skladanie z papiera a zväčšenie momentov s fotostenou Nuts štúdia. Posolstvom benefície je rozdávať radosť a zážitky pre deti, ktorým ich hendikep v priebehu roka nedovolí pravidelne sa zúčastňovať podobných akcií. Benefičný koncert Objatie tónov začína o 14.00 hod. ZUMBA tancami a náučnými workshopmi a o 15.00 hod. hudobnými vystúpeniami. Pre zdravotne a mentálne postihnutých a deti z detských domovov je vstup bezplatný. Predpredaj vstupeniek pre verejnosť je v Levickej informačnej kancelárii a v sieti Ticketportal.

Dánjal, hudobná skupina z Faerských ostrovov a  horúci kandidát Dánskych hudobných cien odohrá pri prvej návšteve Slovenska koncert aj deň pred benefičným podujatím v sobotu 26. januára v komornom klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom. Výťažok zo vstupného ide na podporu benefičného koncertu Objatie tónov.

 

Zdroj: Imrich Makó a Milan Štefánik