Dan Bárta, Jen Hovorka a Endru vydali videoklip k novému filmu Dvě slova jako klíč

Od 27. července se v českých kinech promítá nový český film Dvě slova jako klíč režiséra Dana Svátka, natočen podle stejnojmenné knihy cestovatele a spisovatele Josefa Formánka. Ačkoliv k filmu, který je volným pokračováním úspěšného filmového snímku Úsměvy smutných mužů, napsal hudbu Norbi Kovács, titulkovou píseň nazvanou The Stripped Soul složili a nazpívali Dan Bárta, Jen Hovorka a Endru. Nyní hudebníci k písni vydávají videoklip.

David Švehlík, Diana Dulínková, Jana Nagyová, Ivan Franěk, Pierre Richard, Gen Seto, Jaroslav Dušek či Daniel Olbrychski. To je jen krátký výčet hvězdných osobností, jež filmoví fanoušci vidí v novém filmu Dvě slova jako klíč režiséra Dana Svátka, který 27. července zamířil na plátna kin.

Film Dvě slova jako klíč má po prvním víkendu v kinech na kontě více než 22 tisíc diváků. Stal se tak třetím nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech, hned po Barbie a Oppenheimer. Za sebou tvůrci nechali novinky Mission: Impossible Odplata i nového Indianu Jonese.

K filmu, který se natáčel například ve Francii, New Yorku, Japonsku, Indonésii, Indii, Dánsku, Himalájích či na ostrově Siberu, složili Endru a Jen Hovorka titulkovou píseň The Stripped Soul, do které si přizvali jedenáctinásobného držitele Ceny Anděl Dana Bártu. Nyní autoři singlu představují videoklip.

„Píseň je o onom klasickém vyrovnání se se vztahem s rodiči, v tomto případě s otcem, které mnohé z nás dříve či později čeká. Protože navzdory dobrým úmyslům, dochází ke křivdám či bolestem. Nastává tedy čas si všechno vyříkat,“ říká za hudebníky spoluautor hudby a textu Endru, vlastním jménem Ondřej Havlík.

Zdroj: TS