Ďalší úspech na konte Adama Ďuricu: Slovensko reprezentoval v Poľsku so symfonickým orchestrom!

Ďalší výnimočný koncert má za sebou spevák a gitarista Adam Ďurica. Tentokrát mladý rocker vystúpil na poľskej pôde v rámci medzinárodného open-air galakoncertu, súčasti Carpathia Festivalu, ako reprezentant Slovenskej republiky.

image4.jpeg

Jeden z najznámejších Adamových hitov „Bez servítky“ sa vďaka unikátnej pozvánke dočkal po 4 rokoch od svojho vzniku pocty vo forme prearanžovania a odohrania so sláčikovým orchestrom. Do dejiska galakoncertu, poľského Rzeszówa sa Adam s kapelou vrátil po 3 rokoch, kedy s hitom „Bez servítky“ obsadil prvé miesto v súťažnej sekcii Grand Prix. Tentokrát ho však na veľkom pódiu podporil okrem kapely aj symfonický orchester, ktorý sprevádzal všetkých účinkujúcich galaprogramu.

image7.jpeg

Ako po koncerte priznal, vytvoriť a zaspievať si celkom nové spracovanie známej skladby bol pre neho nezabudnuteľný a cenný zážitok. „Som šťastný, že som mohol byť súčasťou tohto symfonického koncertu. Pre muzikanta sú také chvíle veľmi vzácne,“ rozpráva Adam, a na otázku, ako by zhodnotil výsledok spolupráce s orchestrom, odpovedá: „Myslím si, že pesnička Bez servítky ešte nikdy neznela tak dobre, ako teraz!“

image8.jpeg

Unikátny koncert poslúžil čerstvo spromovanému inžinierovi Slovenskej technickej univerzity ako zaujímavá inšpirácia do ďalšej práce. „Určite by bolo skvelé podobný projekt si zopakovať. Realizácia však, samozrejme nie je taká jednoduchá. Ale, priznávam, rád by som si vypočul, ako by v takejto úprave zneli aj ostatné moje skladby,“ dodáva hudobník, ktorý si vystúpenie s 25 sláčikovými nástrojmi za chrbtom užil do poslednej sekundy.

image9.jpeg

Medzinárodný poľský súťažný festival s dlhoročnou tradíciou Carpathia Fest priniesol priaznivcom kvalitnej hudby nesúťažný galakoncert, ktorého zámerom bolo odprezentovať a vzdať hold výnimočným hudobníkom, ktorí zažiarili v posledných ročníkoch festivalu Carpathia. Ako zlatý klinec programu 7. júla v Rzeszówe vystúpila česká speváčka Ewa Farna.

Zdroj: Mgr. Adriána Čahojová, PR manažér Soul For Show
Foto: Archív A.Ď.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET