Cutting Edge: 15. júna v NuSpirit clube!

Cutting edge prináša koncert aktuálnych želiezok v „ohni“ bratislavskej experimentálnej scény. Mladí, hudobne ale ostrieľaní producenti – Pjoni a Ink Midget nedávno pokrstili svoje debutové split EP. Znie úžasne a vyšlo dokonca aj na vinyle.

Mladí páni dodali svojský materiál ktorý pestro spája vplyvy „old-school Warpu, osemdesiatkového industrialu, trip-hopu, súčasného glitchhopu a experimentátorov formátu Bena Frosta či Tima Heckera“. Naživo to bude žážitok!

Aby toho nebolo dosť, náš malý underground sa môže pochváliť daľším čerstvým releasom – EP Ruine Noire od všestranného multi-inštumentalistu, ktorý si hovorí Stroon. Stroon to hrá na všetky strany a ide mu to, jeho sieť kolaborácii obsahuje improvizačnú avangardu vo Frutti di Mare, future funk s Polyjoy/Femoxema ale aj vibrafón pop s PPE.

Tento víťaz poslednej Slam Poetry má proste čo povedať na všetkých frontoch a okrem live actu dá aj DJ set. DJ Stratasoul doplní zostavu čerstvým importom tanečného elektronického undergroundu a navnadí nás na blížiacu sa MOOV party (2. 7.).

Cutting Edge – Pjoni & Ink Midget (live), Stroon (live + DJ set), DJ Stratasoul
15.6.2011, Nu Spirit Club
https://soundcloud.com/pjoniinkmidget
https://exitab.exitmusic.org/album/pjoni-ink-midget-ep
https://vimeo.com/17049857
https://soundcloud.com/stroon
https://stroon.bandcamp.com/

Cutting Edge

Zdroj: NuSpirit
Publikoval: Redakcia GREGI.NET