Covert Interests 26 reveals James Johnston (No Matter What/Kolour/UK)!

Vážení autori, vážené autorky, najlepší dji a ďalší svetovo alebo inak úspešní producenti elektronickej hudby! V tak turbulentnom a dynamicky rastúcom prostredí akým je masová výroba elektronickej tanečnej hudby na (USB) kľúč sme dokázali aj vďaka vám, každodenným producentom, v rekordne krátkom čase zvýšiť objem katalógu digitálnych MP3 súborov o viac ako 500% v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Kvantitatívny nárast produkcie sa zákonnite cez vyšší predaj premietol do väčšieho podielu na trhu a v silnej konkurencii sme zaznamenali medziročný nárast čistého zisku o 30%. Touto cestou by sme sa vám ešte raz chceli poďakovať a formou odmeny- balíčka neocenniteľných rád a postrehov z kategórie „business know-how“– vás motivovať k ešte lepšiemu výkonu. Možno aj vďaka tejto „investícii do vzdelania“ dokážeme spolu v budúcnosti nájsť na trhu aj tie najmenšie medzierky a v nich ukryté možnosti, ktoré zvýšia naše šance na úspech a vyšší zisk.

785. Toto krásne číslo vyjadruje presný počet unikátnych digitálnych mp3 releasov v produktovej kategórii minimal-deep-tech & all kinda house, ktoré pribudli do našeho online katalógu za posledný pracovný týždeň. Znie to priam neuveriteľne, ale s priemernou hodnotou 6 skladieb na 1 release sme dokázali umiestniť za jeden týždeň na trh až 4710 úžasných a jedinečných skladieb z tvorivých dielní pracovitých producentov, čo pri priemernej dåžke jednej skladby 6 minút znamená 471 hodín nepretržitého toku housu tej najvyššej AAAA kvality. Len vypočutie tohto týždňového balíka dát, beatov a emócií by jednému človeku trvalo skoro 3 týždne, z čoho logicky vyplýva, že naša ponuka prevyšuje maximálny potencionálny dopyt dvoch uší jedného poslucháča takmer trojnásobne! Skutočne fenomenálne, poviete si. A čo ďalej?

Odpoviem vám otázkou: „Prečo sa objavujú v našej ponuke aj releasy, na ktorých sú len 2, slovom len dve skladby?“ Necítite sa menejcenne pred kolegami, ktorí sú schopní dodať v rovnakom čase na jeden release 6 vlastných remixov originálnej skladby pod štyrmi pseudonymami a ešte k tomu poprosiť susedov a známych o dalšie 4? Je to až taký problém pri obede jednou rukou dorobiť k original vocal mixu raz-dva hotový instrumental mix a k tomu pribaliť dub a navrch radio edit? Strata piatich minút voľného času za tie 3 Eurá navyše od každého nič netušiaceho a cteného zákazníka predsa len stoja!“

Blížia sa letné mesiace, čerpáte dovolenku alebo ste producent na voľnej nohe, ktorý dochádza do ďalšieho či x ďalších zamestnaní? Vydali ste zo seba a počítača už kompletne všetko? Nepodliehajte panike, release yourself. Naše podklady z predaja sú dôkazom, že kompilovať a mixovať sety zo starých a už dávno vydaných skladieb sa skutočne oplatí. Starý a zabudnutý priečinok alebo kôš na ploche vášho počítača môžu rovnako ukrývať nejaký ten „rare and unreleased material” pripravený na okamžité vydanie.

Možností ako sa vyhnúť katastrofe v podobe zmeškaného releasu a z toho vyplývajúcich dôsledkov (upadnutie do absolútneho zabudnutia, tragické Facebook statusy, strata partnera atď.) je teda viac než dosť. Aspoň jeden netlabel do každej slušnej rodiny v 21.storočí jednoducho patrí rovnako ako midi controller, či cracknutý Ableton. Aj preto vám chcem všetkým úspešným, menej úspešným, ale hlavne tým úplne neúspešným producentom zaželať najviac krásny na releasy a terabajty bohatý rok 2012, ktorý nám prinesie ešte viac radosti z nových, zremixovaných a inak zrecyklovaných produktov určených na masový release, sell & resale…

Rok 2012 odštartujeme pod značkou Covert Interests januárovým releasom s poradovým číslom 26. Z bohatého katalógu zahraničných a cenovo dostupných producentov sme tentokrát vybrali škótskeho dja Jamesa Johnstona, ktorému sa podarilo v uplynulých dvoch rokoch svojou produkciou potešiť srdce nejedného deephousového fanúšika.

Hoci sa produkcii a djingu v rôznych žánroch venuje už skoro dvadsať rokov, na svoje debutové EP si musel počkať až do roku 2009, kedy si jeho prvý post na Soundcloude okrem tisíciek ľudí všimol aj známy americký housový label Kolour. EP She’s Gone, ktoré vyšlo na sublabely Undertones mu zabezpečilo pozornosť dobre známej holandskej značky 4Lux a hlavne jej majiteľa, legendárneho Alexa Agore. Z ich spolupráce okrem dvoch ďalších EPs na labely 4Lux vzišiel aj nový label No Matter What, ktorý zastrešuje ich vlastnú produkciu a booking.

Uplynulé dva roky znamenali pre Jamesa možnosť vydať svoje skladby a remixy na labeloch ako Fine Art, Boogie Originals, Composite Records alebo Quintessentials a prispieť na viaceré kompilácie známych anglických nudisco labelov ako Dikso, City Fly, či Under The Shade.

21. januára 2011 príde po prvý krát James Johnston na Slovensko a vy sa môžete presvedčiť o tom, že úspech a postavenie, ktoré dosiahol na deephousovej scéne za pomerne krátku dobu si skutočne zaslúži. Zahrievať a ochladzovať parket nad ránom bude ako obvykle v réžii dvojice BBK & BigFish.

https://www.residentadvisor.net/event.aspx?300953
https://www.thehouseofjames.co.uk/
https://www.facebook.com/groups/covert.interests/

Covert Interests 26 reveals James Johnston (No Matter What/Kolour/UK)
21.január 2011, Radosť Bratislava
Start: 21:00
Entry: 5 Euro
James Johnston (No Matter What/Kolour/UK)
BBK & BigFish (Covertinterests/SK)

Poster James Johnston

Zdroj: Radosť
Publikoval: Redakcia GREGI.NET