Covert Interests 25 reveals Music Is Everything Showcase!

Až budem raz svojej dcére rozprávať subjektívne skreslený a legendami opradený true story slovenskej housovej scény, začnem ho tam, kde sa oldiesky a disky s príchuťou tequily OLE za dvacku stretávali s tými najlepšími housovými akciami, ktoré si Slovensko pamätá. 


ELAM! Podnik vo všetkej počestnosti ubytovaný na akademickej pôde, cez týždeň okupovaný kolektívom slušných študentov a študentiek, ktorí to vedia roztočiť najmä ked zahrá dj niečo „fakt dobré“. Atmosféra „párenia“ vyžarujúca z parketu láka do tanca aj ostýchavých , ktorí hľadajú šancu zažiť najväčšie dobrodružstvo svojho života pod rúškom anonymity veľkomesta. Low cost vybavenie včetne vysokokvalifikovaného a univerzálného personálu aka „barman-budúci? elektrotechnik“, či „šatniar-promotér-jadrový fyzik doktorant“ gratis. 


ELAM! Podnik v ktorom sa od roku 2001 s menšími prestávkami takmer 10 rokov každý mesiac konala akcia Music Is Everything. To, že za gramcami sa okrem rezidentov Maroša Glaubica a Martina Haberlanda vystriedalo za ten čas veľké množstvo dôležitých mien svetovej housovej scény, je známy fakt. Nemenej podstatné je ale aj to, koľko djov či v tom čase len budúcich djov a producentov sa vystriedalo na parkete a pred gramcami. Music Is Everything. sa stal miestom, kde sa stretávali a dodnes stretávajú ľudia, ktorí majú k housu špecifický vzťah. Music 10 rokov formoval hudobný vkus a rozhľad housových djov na Slovensku. Hoci mnohí z nich už dnes house nepočúvajú alebo sa štýlovo či názorovo rozchádzajú so súčasným hudobným smerovaním MIE, Musicy v Elame zanechali ich v hudobnom profile nezmazateľnú stopu.


MIE


ELAM! Miesto, ktoré technickým zázemím a infraštruktúrou nemohlo konkurovať už vtedy existujúcim klubom nedávalo MIE veľké šance na úspech. Špecifická undergroundová atmosféra, ale spolu s hudobnou selekciou rezidentov a hostí dokázali zatieniť nedostatky natoľko, že ľudia tieto chyby buď ignorovali alebo k ním boli dostatočne zhovievaví. Music si časom vytvoril komunitu verných a pravidelných návštevníkov, ktorá mu umožnila prežiť aj v horších časoch a pomáha mu úspešne fungovať dodnes..


ELAM! Úprimne povedané, je len málo akcií, ktoré si človek zapamätá na celý život. Medzi tým zopár vyvolenými, ktoré si budem pamätať navždy ja, sú aj niektoré Musicy v Elame. Napríklad aj ten na ktorom hral o pol 6 ráno Jimpster pre posledných skalných 10 ľudí na parkete skutočné srdcovky alebo ten s Tiefschwarzom, ktorý ma definitívne presvedčil o tom, že my love is house. Aj za to. Ď!


25.pokračovanie Covert Interests vám prináša dvojicu, ktorá stojí za značkou MIE od jej úplného začiatku a ktorá s ňou prežila takmer 11 rokov života. Maroš Glaubic a Martin Haberland alias MIE Showcase prídu zahrať výnimočne do Radosti 16.decembra 2011, pričom z pozície rezidentov a príležitostných konkurentov ich podporia BBK a tentokrát už aj BigFish. Tešíme sa na vás.


Covert Interests 25 reveals Music Is Everything Showcase
Radosť Bratislava, 16.12.2011, Start 21:00

Maros Glaubic & Martin Haberland (MIE/Sk/)

BBK & BigFish (Covertinterests/Sk)


COVER


Zdroj: Radosť
Publikoval: Redakcia GREGI.NET