ČESKÝ UNDERGROUNDOVÝ VIRÁL BERT & FRIENDS ZAHRÁ V BRATISLAVE AJ S HOSŤAMI DARKNESS POSITIVE.

Pokiaľ používate aspoň jednu sociálnu sieť, pravdepodobne aj u nás ste už počuli o českej kapele Bert & Friends. To, čo sa začalo skladbou Haluzinace a pokračovalo sólom na rybu v Plodoch moří či snovo ružovým klipom Lupanárium, dostalo skupinu do povedomia všetkých, ktorí majú radi hudbu trochu inak. Všetko teraz vrcholí prvým mini albumom SUPR so štyrmi novými skladbami a ďalším bizarným videom. Bert & Friends sa čoskoro predstavia aj v Bratislave, 2. decembra vo Fuge vystúpia s domácimi obľúbencami Darkness Positive.  

Vzhľadom na to, že Bert & Friends doteraz s veľkým odstupom vydávali len single v sprievode videí, je vydanie albumu zásadným krokom v histórii kapely, aj keď ide o štyri piesne. Je to stále ten starý Bert, ktorého si nepomýlite – SUPR je totiž prirodzenou kombináciou nálad predchádzajúcich skladieb. Niečo medzi absurdnosťou Plodov moří a sofistikovanou úprimnosťou Lupanária.

To, co nás přitahuje, je balancování na hraně vážnosti a humoru. Většina materiálu vznikla na chatě u jezera, v improvizovaném studiu a během natáčení jsme třeba rybařili a chodili se koupat. Právě tuhle atmosféru jsme chtěli do nových songů dostat,“ opisuje frontman a spevák Albert Romanutti.

SUPR vychádza v decembri aj na špeciálnom vinyle. Ten bude okrem nových skladieb obsahovať aj tri predchádzajúce, takže fanúšikovia dostanú kompletný zážitok aj fyzicky.

SUPR audio: https://lnkfi.re/SUPR

Klip k singlu Lambaláda tentokrát nepredstavuje dalšie alter ego z bertovského vesmíru, ale stvárňuje známu postavu pražského indiána – legenda o ňom v Prahe koluje údajne už od predminulého storočia, kedy sa objavil v jednej z nevydaných poviedok spisovateľa Jana Nerudu.

Kapela sa zatiaľ na Slovensku predstavila na festivaloch Sharpe a Grape a tiež na samostatnom koncerte vo Fuge. Tentokrát si bratislavský underground zopakuje v sprievode oceňovanej nadžánrovej slovenskej zostavy Darkness Positive. V budúcom roku potom Bert & Friends plánujú ďalšie slovenské vystúpenia.

2.12. Fuga, Bratislava + Darkness Positive | predpredaj | FB udalosť

Zdroj: TS