Český pesničkár Honza Nedvěd ukončil turné po Slovensku v Stredisku kultúry Bratislava – Nové Mesto!

Veľký návrat Honzu Nedvěda na pódiá vyšiel nad očakávania! Vypredané sály, nadšené publikum, energia, ktorá slávneho pesničkára neskutočne nabila.

Takto vyzeralo turné Honzu Nedvěda po Slovensku. Ukončil ho v Bratislave. Vo vypredanej sále Strediska kultúry Bratislava – Nové Mesto si spolu so skvelým hudobníkom spievali jeho hity „Podvod“, „Bible“, „Banská Bystrica“ a ďalšie, fanúšikovia všetkých vekových kategórií. Koncertoval so špičkovým klaviristom Jindrom Konířom a hráčom na gitaru a ukulele Pavlom Helanom. Spojenie troch hudobníkov sa ukázalo ako dobrý nápad, ktorý publikum nadchol. Honza Nedvěd si síce koncerty užíval, no teraz plánuje oddychovať s manželkou Pavlínkou. Napriek tomu, že stále skladá piesne, o tom, či sa vyberie na ďalšie turné, rozhodnú až lekári.

IMG_0587

Najznámejší český folkový pesničkár Honza Nedvěd ukončil turné po Slovensku vo veľkom štýle! Tak ako v ostatných mestách, aj v Bratislave koncert vypredal do posledného miesta. Publikum ocenilo jeho vystúpenie nadšenými ováciami.

„Je to krásny pocit, keď mi ľudia dávajú najavo, že sú radi, že som sa vrátil. A vrátil som sa preto, že som mal ako z listov, tak aj mailov dojem, že ľudia ma k životu potrebujú. Ja už naozaj nemusím koncertovať. Mám peniaze, pekný dôchodok… Myslím si však, že by som sa spreneveril poslaniu, ak by som to neurobil. Keď mi niekto napíše, že tie moje pesničky a hlas potrebuje, musím sa vzchopiť,“ vyznal sa Honza Nedvěd.

Honza Nedvěd sa na hudobné pódiá vrátil po dvojročnej odmlke. So slovenskými fanúšikmi oslávil polstoročie na hudobnej scéne. Honza na bratislavskom koncerte s publikom komunikoval, sršal humorom a niekoľko krát pripomenul i to, že na výslní je už naozaj dlhý čas.

IMG_0596

„Slovenské publikum je krásne a ja mám tú výhodu, že som sa vrátil po dvoch rokoch. O to lepšie ma prijalo. Niektoré ovácie boli až také, že ma srdce rozbolelo radosťou,“ teší sa Honza Nedvěd.

„Banská Bystrica“, „Podvod“, „Bible“, „Kohout“ a ďalšie hity slávneho pesničkára si fanúšikovia spievali spolu s ním. Honza Nedvěd na Slovensku vystúpil s vynikajúcim klaviristom, dirigentom, skladateľom a aranžérom Jindrom Konířom a pesničkárom, hráčom na gitaru a ukulele Pavlom Helanom.

„S Honzom som takto koncertoval po prvý raz. Oslovil ma na festivale v Strážnici a ja som sa cítil veľmi poctený, že chce so mnou hrať takáto žijúca legenda. Slovenské publikum bolo veľmi temperamentné, spontánne a Honza bol naozaj šťastný,“ uviedol s úsmevom Pavel Helan.

IMG_0623

„Ja som niečo ako fosília, pretože s Honzom sme spolu hrali už od roku 2002. Potom sme to na čas prerušili a teraz sme opäť spolu vyšli na pódiá. Bolo to ohromné, aj keď my v zákulisí vidíme, že Honza je unavený. Ale ľudia ho na tom pódiu na tisíc percent nabíjajú. Budem si veľmi želať, aby to pokračovalo aj ďalej. Vy, slovenské publikum ste ho neskutočne nabili,“ dodáva Jindra Koníř.

Český folkový spevák, gitarista, skladateľ a textár Honza Nedvěd je na hudobnej scéne 50 rokov. Počas tohto obdobia vydal takmer 30 albumov. Honza by sa rád vrátil za fanúšikmi, no nevie zaručiť, či slovenské turné nebolo poslednou možnosťou vidieť ho spievať naživo.

„Po týchto troch náročných mesiacoch najskôr navštívim lekárov. Predsa len mám už takmer 70, musím najskôr zistiť, čo to spravilo s mojim telom. Zatiaľ teda plánujem na Vianoce oddychovať s manželkou Pavlínkou a so psom v Lhote, krásnej tichej dedinke. Koncerty na budúci rok zatiaľ naplánované nemám, aj keď – požiadaviek je naozaj veľa. Uvidím, čo mi povedia lekári, “ uzavrel Honza Nedvěd.

Vystúpením Honzu Nedvěda ukončilo Stredisko kultúry Bratislava – Nové Mesto sériu tohtoročných mimoriadne úspešných koncertov. Už teraz má ale na budúci rok naplánované ďalšie výnimočné koncerty. Podrobnosti nájdete na https://www.skvajnorska.sk/podujatia/

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: Boris Caban