Česká skupina EDDIE STOILOW sa rozchádza. Štyria  z piatich členov kapelu opúšťajú, dôvodom sú dlhodobé vnútorné nezhody.

David Šmídt, Jakub Lenz, Martin Puškař a Lukáš Kuneš sa rozhodli ukončit svoje pôsobenie v Eddie Stoilow. Štvorica odchádza bez zbytočných gest a skupina sa zároveň dohodla, že si splnia všetky záväzky, ktoré majú voči sebe aj fanúšikom. 

Eddie Stoilow vznikli v roku 2003. Stihli vydať štyri štúdiové albumy, posledný Jupiter vyšiel v roku 2016. Medzi ich najúspešnejšie piesne patría hity Baby, Frozen a singel With You, s ktorým sa skupina v roku 2018 dostala až na úplný vrchol českého prehľadu najhranejších skladieb v rádiách. V roku 2012 si v Poľsku s nimi zahral na bicie brankár Petr Čech, ktorý si na koncert odskočil medzi dvoma zápasmi futbalového EURA. S legendárnym futbalistom kapela spolupracovala častejšie, na poste bubeníka sa ukázal aj na festivale Rock For People 2013, účinkuje tiež v klipoch Baby a Piano Piece. Minulý rok si Eddie Stoilow splnili sen, keď predskakovali skupine The Rasmus na ich európskom turné.

Zdroj: WM