Celeste Buckingham prináša ďalší hviezdny duet!

Neuplynuli ešte ani dva mesiace od jeho premiéry, a aktuálny spoločný singel Majka Spirita a Celeste Buckingham „I Was Wrong“ sa už blíži k dvom miliónom vzhliadnutí na hudobnom portáli Youtube.com.

Uznávaná slovenská speváčka napriek tomu nezaháľa, a prichádza s ďalšou výnimočnou spoluprácou.  Buckinghamovský spevácky talent na druhú, to je nový duet Celeste Buckingham a jej mladšej sestry Carmel s názvom „Gone“, ktorý sa dočkal premiéry včera večer.

Po premiére najočakávanejšieho duetu roka s raperom Majkom Spiritom predstavila speváčka Celeste Buckingham ďalšiu cennú hudobnú spoluprácu. Tentokrát si splnila sen a zrealizovala plán, ktorý mala v hlave doslova niekoľko rokov – nahrala duet so svojou mladšou sestrou Carmel. Skladbu sestry nahrávali s mladým talentovaným producentom menom John White v jeho americkom štúdiu v Nashville, kde s rodinou obe už viac ako rok žijú i študujú.  „Gone  je pieseň so silnou myšlienkou. Hovorí o tom, že niekedy nás ľudia jednoducho sklamú, a my si musíme povedať DOSŤ,“ opisuje Celeste ideu nového singlu, ktorého text napísala jej sestra Carmel.

Ako prezrádza, „múza ju nečakane kopla“ jedného dňa v škole, a tak vzala pero a papier a „Gone“ bolo na svete. „Chcela som napísať niečo letné a zábavné, a výsledkom bola pieseň Gone.“ Veľa zábavy si sestry užili aj pri následnom spracúvaní textu a melódie do finálnej podoby, i počas prvého spoločného nahrávania v štúdiu. „S Carmel si veľmi dobre rozumieme, ale zároveň sme veľmi odlišné. Hoci je to moja mladšia sestra, keď pracujeme, je veľká profesionálka, a je veľmi nadaná skladateľka,“ vychvaľuje mladšiu Carmel jej skúsenejšia sestra. „So Celeste vždy spolupracujeme rady. Pracovať na Gone spoločne, bola veľká zábava. Veľmi sme chceli urobiť spolu pesničku a sme rady, že sme to dokázali!“ dodáva Carmel.

Hoci pieseň vznikla v zámorí pod taktovkou amerického producenta, ako režiséra videoklipu si Celeste zvolila Čecha Tomáša Kasala, ktorý má na svedomí aj úspešnú vizuálnu podobu megahitu Run Run Run. Preto dievčatá prileteli do Európy, aby uprostred júna absolvovali nočné nakrúcanie neďaleko Prahy. „Natáčanie trvalo celých 18 hodín, väčšina času v noci a mimo mesta, takže sme fungovali v karavanoch – nebolo to práve najjednoduchšie nakrúcanie. Napriek tomu ho Carmel zvládla veľmi dobre. Veľmi príjemne ma tým prekvapila,“ zhodnotila nočnú výrobu Celeste. „Nakrúcanie klipu bolo úplne super a veľmi sa naň tešíme!“ pridáva sa Carmel. Ako priznáva režisér Tomáš Kasal, „dve sestry Buckinghamové na jednom pľaci“ boli pre neho príjemnou novou výzvou.  „Chcel som prísť s niečím ešte väčším, než sa nám podarilo pri Run Run Run, a verím, že vďaka Celeste a Carmel to vyšlo,“ pochvaľuje si herecké výkony oboch sestier. „ Spolupracuje sa s nimi úžasne, majú štýl, šmrnc, skvele sa pohybujú i spievajú. Snažil som sa vykresliť ich jednotlivé osobnosti i spôsob, akým prežívajú emócie a prichádzajúce životné výzvy. Pracovať s takými talentovanými a krásnymi dievčatami, akými sú Celeste a Carmel, je pre mňa vždy česť,“ dodáva.

Singel „Gone“ zaznie v exkluzívnej premiére na vlnách slovenských i českých rádií už dnes. Slovenskí fanúšikovia si ho budú môcť vypočuť v Rádiu Expres, Fun Rádiu a Rádiu Európa 2. Českí priaznivci si ho môžu naladiť na vlnách Rádia Evropa2.  Oficiálnu premiéru videoklipu venovala speváčka svojim fanúšikom na oficiálnych stránkách na Facebooku už včera večer.

CARMEL BUCKINGHAM – BIO

Carmel Pardisse Buckingham sa narodila v meste Anchorage na Aljaške ako mladšia sestra speváčky Celeste Rizvany Buckingham. Väčšinu svojho života prežila s rodinou na Slovensku. Keď mala deväť rokov, začala skladať svoje prvé piesne. Je autorkou skladby Don´t Look Back, titulnej piesne rovnomenného debutového albumu Celeste Buckingham. Tichšia ako jej sestra, dáva prednosť predovšetkým práci v zákulisí šoubiznisu. Má však za sebou už aj nejednu spevácku skúsenosť, a v hudobnej kariére chce pokračovať. V súčasnosti žije v americkom Nashville, kde tvorí hudbu pre popredné americké vydavateľstvá a umelcov. Popri práci navštevuje strednú školu Ensworth High School.

Celeste and Carmel Buckingham GONE
Réžia: Tomáš Kasal
Styling: Anna Tušková a Radka Sirková, Chatty
Make up/ Hair styling: Kačka Lorencová, Lucie Janků
Producent: Zarin Buckingham, Lumír Mati, SLAVICA

Zdroj: SLAVICA
Foto: Lukáš Dvořák