Bystrík má odkaz lásky pre svojich rodičov, venuje im emotívnu novinku „Nad horou“!

Obľúbený spevák a skladateľ Bystrík predstavuje emotívnu pieseň „Nad horou“. Autorom hudby aj textu je Bystrík, o aranžmány sa postarali Bystrík s kapelou. Výslednú produkciu má na konte Vladimír „Randy“ Gnepa. Do pesničky si Bystrík prizval špeciálneho hosťa – na violu zahral Július Greguš. Animovaný klip zveril spevák talentovanej ilustrátorke a grafičke Nikolete Gajarovej. Vypočujte si novinku „Nad horou“, ktorú Bystrík venoval svojim rodičom.

Sympatický Trnavčan Bystrík obdivuje folklór i ľudovú hudbu a nachádza v nej nekonečnú inšpiráciu. Cítiť to aj z najnovšej piesne „Nad horou“, ktorá pochádza z albumu „Hej dievča“. Podklady a základný aranžmán skladby „Nad horou“ sa nahrávali v domovskom štúdiu Bystríka „B3K studio“. Výsledný zvuk dokončili v štúdiu Basem3nt v Prešove. Bystrík pieseň „Nad horou“ napísal a venoval mojim rodičom.

Skladbu som mal v hlave už dlhé roky, stále som túžil opísať príbeh mojich rodičov, len som dlho nenachádzal tie správne slová. Až jedného dňa mi napadla myšlienka, opísať ho trošku rozprávkovo – ľudovo očami chlapca. V tej piesni je silný a krásny príbeh lásky šuhaja a dievčiny, ktorí pretancujú celú noc na lúke a pred úsvitom sa musia rozlúčiť. A šuhaj sa lúči so slovami – vždy, keď zavrieš oči, s láskou na mňa spomínaj,“ vyznal sa Bystrík.

Na skladbe „Nad horou“ spolupracovala kapela v zložení bicie Gabriel Vohlárik, basgitara Peter Kadera, gitara Adam Cisár, klavír Tomáš Garček, trúbka Ondrej Kadlečík a hosť na violu Július Greguš. K atmosfére a textu doladil Bystrík aj animovaný klip.

„Na animáciu videoklipu sme si vybrali talentovanú ilustrátorku a grafičku Nikoletu Gajarovú. Hľadali sme nejakého tvorcu, ktorý by dal silnému príbehu v piesni aj priliehavý emotívny rozmer. A Nikoleta to krásne zobrazila práve animáciami. Jej žensky nežný prístup si perfektne porozumel s textom skladby. Je tam krása, smútok aj nádej. Všetko to, čo robí vzťah silným,“ prezradil Bystrík.

Víťaz súťaže Coca-Cola Popstar 2005 sa už nevie dočkať, kedy si zahrá naživo pred publikom.

„Máme už zopár termínov na koncerty, ale stále čakáme, ako sa vyvinie situácia. Každopádne sa veľmi tešíme na koncertovanie, lebo nám to chýba. Atmosféra a hlavne ľudia. Chystáme s kapelou urobiť nový koncertný program, aby sme boli pripravení. 17. júla sa na nás môžete tešiť na festivale vo Svite, 29. augusta máme spoločný koncert s Kandráčovcami v Jaslovských Bohuniciach a pripravujeme krásny koncert v Trnave, uzatvára Bystrík.

Novinku „Nad horou“ nájdu fanúšikovia na albume „Hej dievča“, ktorý Bystrík vydal na jeseň minulého roka. Album pokrstili na výročnom koncerte 15 rokov s Bystrík bandou v trnavskom amfiteátri. Symbolicky ho pokrstili spoločne s Bystríkom všetky manželky členov kapely. Rôznorodý album obsahuje nové skladby, ale aj  staršie single ako „Prajem si“, „Nech to trvá“ alebo duet s Robom Pappom. Klip „Nad horou“ si môžete pozrieť tu https://youtu.be/bX7wtwsj0PQ Viac informácií o Bystríkovi nájdete na:

Web: www.bystrik.com
YT: https://www.youtube.com/channel/UCOPxhsVRl-gwrqUzW9OGYHQ
FB: https://sk-sk.facebook.com/BystrikOfficial/

Zdroj: NK Factory