Bryan Adams musel pred koncertom v Košiciach riešiť problém s vzácnou gitarou z roku 1975!

Bryan Adams sa už o pár dní predstaví v Košiciach. Svoj jediný koncert na Slovensku odohrá exkluzívne 8. októbra v STEEL Aréne. Fanúšikovia kanadského speváka sa môžu tešiť na skladby z nového albumu Get UP! a hity ako „I Do It For You“, „Please Forgive Me“,“ Heaven“, „Have You Ever Really Loved A Woman“, či „All For Love“….

Bryan Adams sa vracia do Košíc symbolicky pri príležitosti 10. narodenín STEEL Arény. Práve on totiž odohral v novučičkej hale jeden z prvých koncertov v novembri 2006.

Rodák z kanadského Kingstonu patrí medzi najväčšie svetové hudobné hviezdy a o jeho obrovskom talente svedčí fakt, že na výslní sa drží už viac ako tridsať rokov. Na koncertoch strieda v harmónii rockové skladby s jemnými baladami, čím sa tento charizmatický hudobník s nezameniteľným hlasom  dostáva  fanúšikom dokonalým spôsobom pod kožu. O veľkosti jeho osobnosti svedčí i fakt, že je ambasádorom nadácie pre nepočujúcich Hear the World, po cunami v roku 2006 v južnej Ázii založil vlastnú charitatívnu organizáciu The Bryan Adams Foundation a požiadavkami na organizátorov patrí medzi najskromnejších umelcov. „Keď prišiel v roku 2006 do STEEL Arény, prvú vec, ktorú po príchode urobil, bolo, že nechal zrušiť zábrany oddeľujúce VIP sektor, pretože všetkých fanúšikov si váži rovnako a nerobí medzi nimi žiadne rozdiely. Žiadne extrémne nároky nemal ani teraz. Popri štandardných technických veciach nás požiadal iba o to, aby sme mu zabezpečili 100 uterákov,“ uviedol Igor Havrila z Aréna Promotion.

Turné odštartoval Bryan Adams v Austrálii a hoci ho po svete sprevádzajú vypradené haly, v ktorých mu nadšení fanúšikovia aplaudujú, nie všetky príbehy vyzerajú na happyend. Keď pred pár mesiacmi vystupoval  pri pyramídach v egyptskej Gize, na letisku v Káhire colníci označili všetky jeho hudobné nástroje fixou, a to dosť výrazným spôsobom. Za obeť padla aj vzácna gitara Martin D-18 z roku 1975. „Najskôr sa nám takmer nepodarilo dostať hudobné nástroje z krajiny. Nakoniec sa to síce utriaslo, ale všetky boli označené fixou. Problém je v tom, že napr. vonkajšia časť gitary z roku 1975 je veľmi krehká,“ podelil sa Bryan Adams s týmto zážitkom na sociálnych sieťach. Hudobníkovi sa však za tento incident ospravedlnilo množstvo egyptských fanúšikov, ktorým sa za ich gesto poďakoval a dodal, že gitara sa dá opraviť.

Košický koncert Bryana Adamsa sa bude konať v rámci aktuálneho turné Get Up! pri príležitosti vydania jeho trinásteho štúdiového albumu s rovnomenným názvom. Nachádza sa na ňom deväť nových skladieb a štyri akustické verzie. Z remeselne vynikajúcich rockových vecí ako „Brand New Day“, „You Belong To Me“ a „Thunderbolt“ zvoľňuje tempo k „Don’t Even Try” alebo „We Did It All“, čo v kombinácii s akustickými bonusmi znásobuje jedinečnú hĺbku a farbu jeho hlasu.

Vstupenky si môžete zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk.

OFFICIAL TV SPOT

BRYAN ADAMS GET UP 2016 TOUR

Viac na  www.steelarena.sk a www.facebook.com/events/1065436456846673/

bryan_adams_2016_poster

Zdroj: Organizátor