Britský zpěvák Jack Savoretti a nizozemský objev Remme míří do Prahy

Jack Savoretti ví, jak zdolat hitparády i srdce svých fanoušků. Za sebou má už sedm alb, to poslední – Europiana – vyšlo loni a najdeme na něm i dlouholetého spolupracovníka Davida Bowieho Nila Rodgerse z kapely Chic. Album se letos v květnu dočká rozšířeného vydání, které doprovodí série koncertů. Ty britské už jsou z velké části vyprodané, Praha bude jednou z prvních zastávek mimo Ostrovy.

V pražském klubu Roxy se Savoretti představí 29. září 2022, vstupenky (590 Kč) budou v prodeji od 21. února přes fource.cz, GoOut a Ticketmaster, členové programu Fource Friends budou mít přístup k prodeji už v pátek 18. února.

Britský skladatel a vokalista Savoretti má italské, německé i polské kořeny a jeho evropanství se odráží i v tom, co dělá jako hudebník. „Je to oslava evropské hudby, která se dostává k dalším a dalším posluchačům,“ říká o singlu You Don’t Have To Say You Love Me/ Io Che Non Vivo Senza Te, historicky prvním dvojjazyčném přepracování hitu Dusty Springfield. Právě tento song je první vlaštovkou rozšířené edice alba Europiana, na které najdeme celkem šest nových skladeb. „Stejně jako si občas přejete, aby noc nikdy neskončila, přeji si, aby byla nekonečná i cesta Europiany,“ říká Jack o svém albu. Tomu znovu dominují procítěné, emocemi nabité skladby klasického střihu, ale i svižnější až taneční tracky.

Savorettiho teď čekají koncerty po boku Diany Ross i Kaiser Chiefs, ve dnech babího léta pak přiveze ceněné album i do Prahy – a pozdně letní dny by nemohly dostat lepší kulisu.

Jednadvacetiletý zpěvák a skladatel Remme patří k největším objevům současnosti, společnou píseň nahrál i s českým producentem Fiedlerskim. Písničky začal psát, když mu bylo dvanáct, první singl Get Older ale vydal teprve před dvěma lety. Jeho talentu si kromě tisíců fanoušků napříč Evropou rychle všimla i hudební média, hned o rok později se stal výhercem ankety MTV Push Artist. Jeho první pražský koncert se uskuteční už 5. dubna v klubu Chapeau Rouge, vstupenky (290 Kč) budou v prodeji od 21. února na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Na svém kontě má i ocenění Radar Artist 2021/22, které vyhlašuje Spotify. V lednu letošního roku získal také cenu Music Moves Europe Awards, předávanou každoročně na největším showcasovém festivalu ESNS. Jeho skladby pravidelně hrají i česká rádia, singl 2 Become 1 měl premiéru ve vysílání Evropy 2. S českým producentem Fiedlerskim (Annabelle, Mirai) zde také odehráli live session. Už dříve spolu nahráli skladbu Growing Up (ft. Alicja) a Remme do Prahy přijel právě kvůli natáčení videoklipu k této skladbě. 

V současné době chystá debutové album a láká na něj skladbou Half a World Away, duetem se švédskou zpěvačkou Clarou Mae, se kterou se potkal během své cesty do Stockholmu. Píseň podle samotného Remmeho pojednává o pocitu, když vám někdo blízký chybí tak moc, že na něj musíte neustále myslet a strachovat se, jestli to má dotyčný stejně.

Zdroj: TS