Bratislavu rozozvučí temné syntezátorové retro Perturbatora!

Hudba Jamese Kenta by skvěle pasovala do filmů jako Terminátor, RoboCop nebo Total Recall. Umělec tvořící pod pseudonymem Perturbator je právem považován za nekorunovaného krále současné retro vlny syntezátorů.

V březnu přiveze svou temnou 80s synth music do Bratislavy, aby představil novou desku The Uncanny Valley (2016).

Perturbator_foto

Mladíček Kent má kořeny v blackmetalu, největší tvůrčí svobodu ale našel v syntezátorech. Svou oblibu v temné hudbě smíchal s vášní pro syntezátory, především pak s obdivem k Johnu Carpentrovi nebo Bradu Fiedelovi (Terminátor 1 a 2). Tak se zrodil Perturbator, který od roku 2012 tvoří údernou synth music s patrným retro nádechem 80. let a inspirací v béčkových filmech.

Za relativně krátké působení si Perturbator vybudoval ve scéně silnou pozici. Vzhledem k jeho hudebním kořenům je logické, že největší odezvu má v metalovém undergroundu. Právě proto se často objevuje na metalových akcích. Nadšené ovace sklidil loni na festivalu Brutal Assault, kdy v „nejzábavnějším setu festivalu“ (MarastMusic.com) předvedl „skvělou retro elektroniku z časů osmibitových a DOSových her“ (Fobiazine.net).

Na turné si Perturbator bere stylově spřízněné kolegy – Dan Terminus z Francie a Gost z Finska. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v běžných předprodejních sítích, více informací najdete na webu pořadatelské agentury www.obscure.cz.

Perturbator (Francie), Dan Terminus (Francie), Gost (Finsko)
24. 3. 2016 od 20:00
Randal, Bratislava
FB event Bratislavy: https://www.facebook.com/events/146244822403662/
https://www.facebook.com/Perturbator/
https://www.facebook.com/DanTerminusMusic/
https://www.facebook.com/gost1980s/
www.obscure.cz

Perturbator_Bratislava

Zdroj: Obscure Promotion